Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Mühəndislik fakültəsinin tələbələri üçün “Elektrik mühəndisliyi” və “Elektrik müfəttişliyi” mövzularında seminar təşkil edilib.
Tədbirdə “Baku İnspection Solution” şirkətinin əməkdaşları, beynəlxalq dərəcəli təlimçilər - Cəfər Abbaslı və Şahvaris Rəhimov təqdimatlarla çıxış ediblər. Tələbələrə texniki sahələrin tətbiq dairələri, elektrik mühəndisləri və müfəttişlərinin neft-qaz və qeyri-neft sektorundakı fəaliyyəti, mühəndis heyətinin sertifikatlaşdırılması prosesinin əhəmiyyəti, yerli və xarici şirkətlərdə iş imkanları və s. barədə ətraflı məlumat verilib. Bundan əlavə, seminarda tələbələrin universitet dövründə sahib olacaqları bilik və bacarıqların iş həyatında tətbiqi, karyera üçün mühüm sayılan amillər də iştirakçıların nəzərinə çatdırlıb.
Təlimçilər tələbələrə təmsil etdikləri şirkətin fəaliyyəti haqqında da informasiya veriblər. Bildirilib ki, “Baku İnspection Solution” müvafiq sahələr üzrə müfəttişlik-inspeksiya xidmətlərinin göstərilməsini, eləcə də ixtisasartırma və sertifikatlaşdırma təlimlərini həyata keçirir.

Baku Engineering University has organized a seminar on “Electrical engineering” and “Electrical inspection” for the students of Engineering Faculty.
Jafar Abbasli and Shahvaris Rahimov, employees of "Baku Inspection Solution" company, international level trainers, delivered presentations at the event. Detailed information was provided about the scope of application of technical fields, the activities of electrical engineers and inspectors in the oil-gas and non-oil sector, the importance of the process of certification of the engineering staff, job opportunities in local and foreign companies, etc. Furthermore, the application of the knowledge and skills that the students would have during the university period in work life, the factors considered important for the career were also brought to the attention of the participants in the seminar.
The trainers also gave the students information about the activities of the company they represented. It was stated that "Baku Inspection Solution" provided inspection services in relevant fields, as well as professional development and certification training