BMU-da “Dizayn” ixtisası tələbələrinin sərgisi
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsi “Dizayn” ixtisası tələbələrinin növbəti sərgisi keçirilib.
Sərgidə Dizayn kafedrasının baş müəllimi Lalə Sadıxovanın rəhbərliyi altında I və II kurs tələbələrinin rəsm, rəngkarlıq və interyer-ekstryer dizayn mövzularında yaratdıqları layihələr nümayiş etdirilib.
Tələbələr iki semestr ərzində hazırladıqları masaüstü kompozisiyalar, həndəsi fiqurlar və dizayn layihələri vasitəsilə öz yaradıcılıq bacarıqlarını, müxtəlif dizaynlara uyğun yanaşmalarını ortaya qoyublar.
Tədbirdə  bildirilib ki, bu cür sərgilər tələbələrin yaradıcılıq potensialının inkişafı, onları peşəkar sahəyə hazırlamaq və innovativ üslublara təşviq etmək baxımından böyük əhəmiyyət daşıyır. Eyni zamanda tələbələrin yaradıcı ideyalarının, təşəbbüslərinin hər zaman dəstəkləndiyi və gələcəkdə daha geniş layihələrin təşkilinin planlaşdırıldığı vurğulanıb.
Sərgi ilə tanışlıq zamanı müəllimlər tələbələrin əl işlərini qiymətləndirib və onlara gələcək layihələrdə uğurlar arzulayıblar.

Exhibition of Design students at BEU
The next exhibition of students of the Design Department of Faculty of Architecture and Construction has been held at Baku Engineering University (BEU).
The exhibition showcased projects created by 1st and 2nd year students in the fields of drawing, painting and interior-exterior design under the leadership of Lala Sadikhova, the senior lecturer of the Design Department.
The students demonstrated their creative skills and approaches to various designs through desktop compositions, geometric figures and design projects they prepared over two semesters.
It was stated at the event that such exhibitions are of great importance in terms of developing students’ creative potential, preparing them for the professional field and encouraging them to adopt innovative styles. Moreover, it was emphasized that students’ creative ideas and initiatives are always supported and that it is planned to organize larger projects in the future.
During the exhibition, teachers evaluated the students’ handiwork and wished them success in their future projects.