BMU-da bp-nin proqramları ilə bağlı məlumat sessiyası
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bp şirkətinin elan etdiyi “Tələbələrin işə qəbul, təcrübə və bp-ni kəşf et” proqramları ilə bağlı məlumat sessiyası keçirilib.
Mühəndislik ixtisaslarında təhsil alan tələbələr üçün keçirilən tədbirdə bp-nin Erkən karyera departamentinin mütəxəssisi Mehriban Şıxzamanova şirkət və onun gənclərin inkişafına yönəlik proqramları haqqında ümumi məlumat verib.
Sonra “Tələbələrin işə qəbul, təcrübə və bp-ni kəşf et” proqramlarından geniş danışan departamentin koordinatoru Nəzrin Nağıyeva şirkətin Azərbaycanda elan etdiyi ilk proqramın gənclərə  yeraltı quyular, mühəndislik, sağlamlıq, təhlükəsizlik, ətraf mühit və biznes sahələrində iş və təcrübə imkanları qazandırdığını bildirib. O qeyd edib ki,  proqramın kəşf həftəsində enerji sənayesindəki imkanlar haqqında məlumatlar  təqdim olunur, bu isə tələbə və məzunlara bp-də mövcud karyera seçimlərini araşdırmağa əlverişli şərait yaradır.
Sessiya zamanı bp şirkətində qazandığı təcrübəni tələbələrlə bölüşən mühəndis Kamran Ələkbərov elektrik mühəndislərinin həyata keçirdiyi fəaliyyətlərdən söz açıb.
Tədbirdə proqramlarda iştirak üçün əsas tələblər də açıqlanıb və  karyerasını bp ilə qurmaq istəyən savadlı, bacarıqlı gənclərə sözügedən proqramlardan yararlanmaq tövsiyə olunub.
Qeyd edək ki, bp-nin elan etdiyi proqramlara müraciətlə bağlı bütün namizədlər www.bp.com/grads/az ünvanından istifadə edə bilərlər.

A BP “Student Recruitment, Internship and Discover BP” programs announced by BP have been held at Baku Engineering University (BEU).
At the event for engineering students, BP Early Career Department Specialist Mehriban Shikhzamanova provided general information about the company and its youth development programs.
Later, speaking at length about the “Student Recruitment, Internship and Discover BP” programs, the department’s coordinator Nazrin Nagiyeva said that the company’s first program announced in Azerbaijan provides young people with job and internship opportunities in the fields of underground wells, engineering, health, safety, environment and business. She noted that the program’s discovery week provides information about opportunities in the energy industry, which creates favorable conditions for students and graduates to explore available career options at BP.
During the session, engineer Kamran Alekperov shared his experience gained at BP with the students and spoke about the activities carried out by electrical engineers.
The main requirements for participation in the programs were also announced at the event, and educated, talented young people who want to build their careers with BP were advised to take advantage of the programs in question.
It should be noted that all candidates can use the address www.bp.com/grads/az for the programs announced by BP.