13-15 mart tarixlərində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Mühəndislik Problemlərinin Həllində Menecment və İdarəetmə” adlı beynəlxalq konfrans (International Conference on Management and Control in Solving Engineering Problems - MaCoSEP 2025) təşkil olunacaq.
BMU, Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, IEEE, Türkiyənin Ege Universiteti, Ukraynanın Kibernetika İnstitutu və Macarıstanın Debrecen Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək tədbirdə elmi tədqiqat müəssisələri, ali məktəblər, beynəlxalq təşkilatlar, dövlət və özəl sektorlardan olan nümayəndələr bir araya gələrək mühəndislik sahəsində mövcud elmi və praktiki problemləri müzakirə edəcəklər.
Elm və Təhsil Nazirliyinin İnformasiya Texnologiyaları, Ukraynanın Kiyev Politexnik, Qazaxıstanın İnformasiya və Hesablama Texnologiyaları, Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Araşdırmalar institutlarının, həmçinin Türkiyənin Balıkesir, Özbəkistanın Qarşi, Yunanıstanın Thessaly dövlət universitetlərinin tərəfdaşlıq etdiyi tədbirdə dünyanın aparıcı alimlərinin iştirakı gözlənilir.
Konfrans haqqında daha ətraflı məlumat üçün aşağıdakı linklərə daxil ola bilərsiniz: macosep.cyber.az/2025/ , https://bit.ly/4afgOvB

International Conference (MaCoSEP 2025) to be held at BEU
On March 13-15, an International Conference on Management and Control in Solving Engineering Problems - MaCoSEP 2025 will be organized at Baku Engineering University (BEU).
The event, jointly organized by BEU, the Institute of Management Systems of the Ministry of Science and Education, IEEE, Ege University of Türkiye, the Institute of Cybernetics of Ukraine, and the University of Debrecen in Hungary, will bring together scientific research institutions, universities, international organizations, and representatives from the public and private sectors to discuss current scientific and practical problems in the field of engineering.
The event, which is a partnership among the Institute of Information Technologies of the Ministry of Science and Education, the Kyiv Polytechnic Institute of Ukraine, the Institute of Information and Computational Technologies of Kazakhstan, the Institute of Economic Development and Social Research of Türkiye, as well as the Balıkesir State University of Türkiye, the Karshi State University of Uzbekistan, and the University of Thessaly of Greece, is expected to attract the participation of leading scientists from the world.
For more information about the conference, you can visit the following links: macosep.cyber.az/2025/ , https://bit.ly/4afgOvB