BMU-da “AHİK könüllüləri” proqramının təqdimatı olub
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Azərbaycan Həmkarlar İttifaqı Konfederasiyasının “AHİK könüllüləri” proqramının təqdimatı keçirilib.
Tələbələrin könüllülük fəaliyyətlərində iştirakına təşviq məqsədi daşıyan təqdimatda BMU Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Ləman Şərifova son illərdə aktuallaşan könüllülük hərəkatından həm ölkəmizin, həm də gənclərimizin qazandığı uğurlu  məqamları diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə AHİK-in nümayəndəsi Vüsalə Hümbətli proqram haqqında tələbələrə geniş məlumat verib. Bildirib ki, proqramın məqsədi  ölkəmizin rifahı üçün çalışan, cəmiyyətin əmək, sosial-iqtisadi hüquqlarının müdafiəsində ictimai fəallar şəbəkəsi yaratmaq, həmçinin gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərməkdən ibarətdir.  O, proqramın əsas vəzifəsinin AHİK-in tədbirlərinə könüllülər cəlb etməklə fəal və sosial məsuliyyətli gənclər yetişdirmək, ictimai problemlərin həllində onların rolunu artırmaq olduğunu deyərək, könüllülüyün ən üstün cəhəti kimi gənclərin məşğulluğuna dəstəyi qeyd edib.
Təqdimatda könüllülərin idarəedilməsi mexanizmi, komanda işinin təşkili, həvəsləndirmə, təlim və seminarların keçirilməsi məsələlərindən də əfraflı bəhs olunub.
Tədbirin sual-cavab sessiyasında konfederasiyanın digər təmsilçisi Ələkbər Bafadarov tələbələrin proqrama müraciət qaydası, seçim meyarları barədə suallarını cavablandırıb.

A presentation of the "AHIK volunteers" program of the Confederation of Azerbaijan Trade Unions has been held at Baku Engineering University (BEU).
In a presentation aimed at encouraging students to participate in volunteering activities, the Chairman of the BEU Trade Union Committee, Laman Sharifova drew attention to the successful moments gained by both our country and our youth from the volunteering movement that has become relevant in recent years.
At the event, the representative of AHIK Vusala Humbatli gave detailed information to the students about the program. She noted that the purpose of the program is to create a network of social activists working for the welfare of our country, protecting the labor and socio-economic rights of the society, as well as providing support for increasing the knowledge and skills of young people. V.Humbatli emphasized that the main task of the program is to train active and socially responsible young people by attracting volunteers to the events of AHIK, increase their role in solving social problems, mentioning the support for youth employment as the most outstanding aspect of volunteerism.
In the presentation, the volunteer management mechanism, team work organization, motivation, training and conducting seminars were discussed in detail.
In the question-and-answer session of the event, another representative of the confederation Alakbar Bafadarov answered the students' questions about the procedure for applying to the program and selection criteria.