BMU Banqkokda keçirilən “Qlobal Davamlı İnkişaf Konqresi”ndə iştirak edir
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) “Times Higher Education” (THE) beynəlxalq reytinq agentliyinin təşəbbüsü ilə Tailand Krallığının paytaxtı Banqkok şəhərində keçirilən “Qlobal Davamlı İnkişaf Konqresi”ndə iştirak edir. Ali təhsil ocağını konqresdə beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor Ətrabə Gül və Beynəlxalq əməkdaşlıq və layihələrin idarə olunması şöbəsinin müdiri Nərmin Ələkbərova təmsil edirlər.
İyunun 10-da başlayan tədbirdə dünyanın 100-dən çox ölkəsindən 3000-dən artıq qlobal lider və innovator “Davamlı inkişaf” ilə bağlı müzakirələrə qatılıb.
Konqres çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunda BMU-nun stendi nümayiş olunur. Stenddə universitet haqqında dolğun məlumatlar (maddi-texniki baza, müasir laboratoriyalar, tədris olunan ixtisaslar), "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində ali məktəbdə keçirilən tədbirlər və s. yer alır.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə tədbirdə Azərbaycan ali məktəblərindən, həmçinin ADA Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye, Azərbaycan Texniki, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət, Bakı Dövlət, Naxçıvan Dövlət, Sumqayıt Dövlət universitetləri də iştirak edirlər.

Baku Engineering University (BEU) participates in the "Global Sustainable Development Congress" held in Bangkok, the capital of the Kingdom of Thailand, on the initiative of the international rating agency "Times Higher Education" (THE). The higher education institution is represented at the congress by the vice-rector for international relations Atraba Gul and the head of the department of international cooperation and project management Narmin Alakbarova.
More than 3,000 global leaders and innovators from more than 100 countries of the world participated in discussions on "Sustainable development" at the event, which started on June 10.
BEU stand is displayed in the Azerbaijan pavilion within the framework of the congress. The stand contains complete information about the university (material and technical base, modern laboratories, taught specialties), events held at the university within the framework of the "Green World Solidarity Year".
With the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the organization of the State Agency for Science and Higher Education, the event was attended by Azerbaijani universities, as well as ADA University, Baku Higher Oil School, Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan Architecture and Construction University, Azerbaijan State Culture and Art University, Baku State University, Nakhchivan State University, Sumgayit State Yniversity also participate.