Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə ixtisasının (ingilis bölməsi) sonuncu kurs tələbəsi Şahnaz Hüseynova 2022-ci ilin universitet birincisi olub.
2018-ci ildə orta məktəbi fərqlənmə ilə bitirərək, ali təhsil müəssisələrinə qəbul imtahanlarında 675 bal toplayan Ş.Hüseynova ixtisas seçimində BMU-ya üstünlük verib. Ş.Hüseynova təhsil aldığı müddətdə hər zaman öz aktiv fəaliyyəti ilə fərqlənib. Universitetdə oxuduğu müddətdə beynəlxalq gənclər təşkilatı – AIESEC-ə üzv olaraq, bir çox tədbirlərdə fəal iştirak edib.
Bundan əlavə, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində təcrübə keçən Ş.Hüseynova “Easy-Peasy Economics” platforması tərəfindən həyata keçirilən Gənc İqtisadçılar Proqramına da seçilib.
Uğur, inkişaf və nailiyyətə gedən yolda əldə etdiyi bilik və bacarıqlarla kifayətlənməyərək, daim öz üzərində çalışan və fərdi inkişafını davam etdirən BMU tələbəsi özünü həm elmi, həm praktiki cəhətdən də təkmilləşdirir. Bu səylərin və qarşıya qoyduğu hədəflərin nəticəsində Ş.Hüseynova beynəlxalq GRE (Graduate Record Examinations) imtahanında da yüksək nəticə göstərərək 317 bal toplayıb.
Universitet birincisi olan tələbəmiz qazandığı uğurlara görə, hər zaman ona dəstək olan ailəsinə və müəllimlərinə sonsuz təşəkkürlərini bildirib.

Shahnaz Huseynova, a final year student of Finance (English department) at the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Baku Engineering University (BEU), has been the valedictorian of 2022.
After graduating from high school with honors in 2018, Sh. Huseynova, scoring 675 points in the entrance exams to higher education institutions, preferred BEU in her choice of specialty. During her study, Shahnaz Huseynova was distinguished by her activity. She was a member of the international youth organization - AIESEC, and actively participated in many events.
Furthermore, Sh.Huseynova, who underwent an internship at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, was selected for the Young Economists Program implemented by the Easy-Peasy Economics platform.
Not content with the knowledge and skills he acquired on the path to success, development and achievement, BEU student, constantly working on herself and continuing her personal development, was improving herself both scientifically and practically. As a result of these efforts and goals, Sh.Huseynova scored 317 points in the international GRE (Graduate Record Examinations) exam.
Shahnaz Huseynova, valedictorian of BEU, expressed her endless gratitude to her family and teachers who always supported her for achievements.