Azərbaycanın Koreya Respublikasındakı səfirliyində görüş
Koreya Respublikasında səfərdə olan Elm və Təhsil Nazirliyinin və Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) nümayəndələri Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyində olublar.
Nümayəndə heyətinin tərkibində elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədli, BMU-nun rektoru, professor Havar Məmmədov, Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunun (DPİQ) rəhbəri Turan Topalova, BMU-nun prorektoru Manafəddin Namazov, BMU-İNHA ikili diplom proqramının direktoru Humay Cəfərli və tədris işləri üzrə mütəxəssis Əsmər İbadova təmsil olunur.
Səfir Ramin Həsənov ölkə Prezidentimiz İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan və Koreya Respublikası arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın uğurla davam etdiyini bildirib. Səfir birgə icra olunan təhsil layihələrinin vacibliyi və perspektivlərindən söz açıb, həmçinin gələcək proqram və layihələr barəsində fikirlərini ifadə edib.
Rektor Havar Məmmədov artıq 3 ildir tətbiq olunan BMU-İNHA İkili Diplom Proqramı haqqında ətraflı məlumat verib və  hazırda proqram üzrə 274 tələbənin ingilis dilində təhsil aldığını bildirib. Proqramın dövlət hesabına maliyyələşdiyini söyləyən Havar Məmmədov Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən onun icrasına xüsusi diqqət göstərildiyini nəzərə çatdırıb.
Qeyd edək ki, Koreya Respublikasına bir həftə davam edən səfərin əsas məqsədi “2019-2023 Dövlət Proqramı” çərçivəsində BMU ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında mühəndislik sahəsində həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramına dair müzakirələrin aparılması, bu çərçivədə müxtəlif görüşlərin keçirilməsi olub.

Representatives of the Ministry of Science and Education and Baku Engineering University (BEU), who are on a visit to the Republic of Korea, have visited the Embassy of the Republic Azerbaijan to the Republic of Korea.
The delegation included Nijat Mammadli, Advisor to the Minister of Science and Education, Professor Havar Mammadov, Rector of BEU, Turan Topalova, Head of the State Program Management Group (SPMG), Manafaddin Namazov, Vice-Rector of BEU, Humay Jafarli, Director General of the BEU-INHA Dual Degree Program, and Asmar Ibadova, specialist in educational affairs.
Ambassador Ramin Hasanov noted that cooperation between Azerbaijan and the Republic of Korea in the field of education successfully continued under the leadership of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev. The ambassador emphasized the importance and prospects of jointly implemented educational projects, and also expressed his views on future programs and projects.
Rector Havar Mammadov provided detailed information about the BEU-INHA Dual Degree Program, implemented for 3 years, and added that currently 274 students are studying in English under the program. Pointing out that the program was financed by the state, Havar Mammadov mentioned that the Ministry of Science and Education paid special attention to its implementation.
Of note, the main purpose of the week-long visit to the Republic of Korea was to hold discussions on the international double diploma program in the field of engineering between BEU and Inha University of the Republic of Korea within the framework of the "2019-2023 State Program", and various meetings in this context.