27-30 yanvar 2021-ci il tarixlərində Hindistan Didaktika Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə onlayn formatda təhsil sektoruna həsr olunan illik qlobal liderlik konfransı keçiriləcək. “The International Education and Skill Summit” (TIESS) adlı konfransda Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) müəllimləri və mütəxəssisləri də iştirak edə bilərlər. Bunun üçün https://www.tiess.online/ linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçmək tələb olunur.
50-dən çox ölkənin milli dərnəkləri və qurumları tərəfindən dəstəklənən TIESS artıq 12-ci ildir ki, təşkil olunur. TIESS müəllimlərin, liderlərin və mütəxəssislərin ən yaxşı strategiyaları və təcrübələrinin bölüşdüyü ən böyük təhsil toplantısıdır.
Dünyanın müxtəlif yerlərindən 30 mindən çox təhsil sektorunun nümayəndəsinin qatıldığı konfrans 4 gün və 40-dan artıq bölmədə davam edəcək.

Global Leadership Conference for the Education Sector
The annual global leadership conference on the education sector will be held online on January 27-30, 2021, organized by the India Didactics Association. Teachers and specialists of Baku Engineering University (BEU) can also take part in the conference "The International Education and Skill Summit" (TIESS). You need to register by following the link https://www.tiess.online/ .
Supported by national associations and organizations in more than 50 countries, TIESS has been organized for 12 years. TIESS is the largest educational gathering where teachers, leaders and professionals share best strategies and experiences.
The conference, attended by more than 30,000 representatives of the education sector from around the world, will last 4 days and more than 40 sections.