“Google” şirkətinin Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) üzrə Proqramçı Tələbələr Klubunun (Google Developer Student Clubs) ilk sessiyası 23 sentyabr 2020-ci il tarixində onlayn formada təşkil olunacaq.
Saat 18:00-da baş tutacaq toplantıda “Google DSC nədir?”, “Necə oldu ki, BMU üzrə “Google” şirkətinin Proqramçı Tələbələr Klubuna rəhbər seçildim?”, “BMU-da və digər universitetlərdə bu kluba necə üzv olmaq olar?” mövzularında müzakirələr aparılacaq.
Sessiyanı izləmək üçün https://bit.ly/2RAGxqS linkinə daxil olaraq hesab yaratmaq və qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Alternativ olaraq toplantını https://www.youtube.com/watch?v=kiQ52ho2Qjk linki vasitəsilə izləmək də mümkündür.
BMU üzrə Google Proqramçı Tələbələr Klubu haqqında yeni məlumatlar əldə etmək üçün maraqlanan şəxslər https://dsc.community.dev/baku-engineering-university/ linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə və kluba qoşula bilər. Bundan əlavə klubun feysbuk səhifəsini (https://www.facebook.com/gdc.beu) izləyərək yeni informasiyalar əldə etmək mümkündür.
Xatırladaq ki, BMU-nun Kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə magistr tələbəsi Kənan Yusubov “Google” şirkətinin Proqramçı Tələbələr Klubu (Developer Student Clubs) proqramına Klubun universitet üzrə yerli bölməsinin rəhbəri olaraq qəbul edilib.

The first session of Google Developer Student Clubs at BEU to be held
The first session of Google Developer Student Clubs at Baku Engineering University(BEU) will be organized on September 23, 2020.
At the meeting, which will be held at 6 PM, "What is Google DSC?", "How did I get elected head of Developer Student Clubs at BEU?", "How can I join to DSC in my local?" will be discussed.
To watch the session, you need to create an account and register via the link https://bit.ly/2RAGxqS . Alternatively, you can watch the meeting at https://www.youtube.com/watch?v=kiQ52ho2Qjk .
It should be noted that to learn more about Developer Student Clubs at BEU, you can register via https://dsc.community.dev/baku-engineering-university/ and join the club.  In addition, it is possible to get new information by following the club's Facebook page (https://www.facebook.com/gdc.beu)
It should be noted that Kanan Yusubov, graduate student of Computer Engineering Department of BEU, was admitted to the Google Developer Student Clubs programme as the head of the local DSC branch.