Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) bakalavr pilləsi üzrə qəbul olmuş I kurs tələbələrinin mərhələli şəkildə universitetin fəaliyyəti ilə tanışlığı təşkil ediləcək. Tanışlıq günündə görüş baş tutduqdan sonra ingilisdilli ixtisaslara qəbul olmuş tələbələrin ingilis dilindən səviyyə müəyyənləşmə imtahanı keçiriləcəkdir. Bu imtahanlarda tələbələrin iştirakı vacibdir.
Pandemiya vəziyyəti ilə əlaqədar olaraq universitetə daxil olan tələbələrin Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərarlarına əməl etmələri tələb olunur.
Görüşün ayrı-ayrı fakültələr üzrə keçirilmə yeri və tarixi barədə daha ətraflı məlumatla aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq mümkündür.

To the attention of the first-year students admitted to Baku Engineering University!
First-year undergraduate students admitted to Baku Engineering University (BEU) will be gradually introduced to the University's activities. After the meeting on the day of acquaintance, students admitted to specialties where the education is in English will take an English proficiency test. Students' participation in these exams is important.
Due to the pandemic situation, students entering the university are required to comply with the decisions of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers.
More detailed information on the place and date of the meeting on different faculties can be found at the following link.