Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi-Azərkosmosun nümayəndələrinin iştirakı ilə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri üçün infosessiya təşkil olunacaq.
13 may 2022-ci il tarixində keçiriləcək tədbirdə tələbələrə Azərkosmos və onun qoşulduğu beynəlxalq təşəbbüslər barədə məlumatlar veriləcək. Bununla yanaşı, kosmosun əhəmiyyəti və faydaları, ölkədə kosmik fəaliyyət sahəsində Azərkosmosun rolu, maarifləndirici layihələr, karyera imkanlarından da söz açılacaq.
Görüşdə universitetin İnformasiya texnologiyaları, Kompüter mühəndisliyi, Mexanika mühəndisliyi, Radiotexnika və telekommunikasiya mühəndisliyi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisaslarında təhsil alan, həmçinin digər maraq göstərən tələbələr iştirak edə bilər.

Representatives of Azercosmos to hold information session at BEU
An information session will be organized for students of Baku Engineering University (BEU) with the participation of representatives of the Space Agency of the Republic of Azerbaijan - Azercosmos.
At the event on May 13, 2022, students will be informed about Azercosmos and its international initiatives. In addition, the importance and benefits of space, the role of Azercosmos in the field of space activities in the country, educational projects, career opportunities will be discussed.
The meeting is open for students majoring in Information Technologies, Computer Engineering, Mechanical Engineering, Telecommunications and Radio Engineering, Process Automation Engineering, as well as for other interested students.