BMU-nun 16 tələbəsi “Rəqəmsal körpü” təcrübə və təqaüd proqramının qalibi olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və AZCON Holding-in birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “Rəqəmsal körpü” təcrübə və təqaüd proqramının qalibi olublar.
BMU-nun əsasən İnformasiya və kompüter  texnologiyaları, o cümlədən Mühəndislik fakültələrindən, ümumilikdə 16 tələbə informasiya texnologiyaları istiqaməti üzrə təşkil olunan proqramın bütün müsabiqə mərhələlərini uğurla keçib.  Bu göstəriciyə görə BMU ali təhsil müəssisələri arasında ilk üçlükdə yer alan universitet olub.
Tələbələr proqram çərçivəsində bu ilin fevral-may aylarında təşkil olunacaq təcrübələrini  “AzIn Telecom”,  Milli Süni İntellekt Mərkəzi, “Azərbaycan Hava Yolları” QSC, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, “Azərpoçt” MMC, “Azercell Telecom”, “Aztelekom” MMC və Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyində keçəcəklər.
İştirakçılar proqram müddətində təcrübə keçməklə yanaşı, mentor dəstəyi, peşəkar təlimlər və təqaüdlə təmin olunacaqlar. Təcrübə zamanı tələbələr  real iş mühitində nəzəri biliklərini praktikada tətbiq etmək, müasir rəqəmsal texnologiyalarla işləmək, eləcə də peşəkar mütəxəssislərin rəhbərliyi altında təcrübə qazanmaq imkanı əldə edəcəklər. Qazanılan bilik və bacarıqlar tələbələrin gələcək karyera inkişafına da mühüm töhfə verəcək.

Students of Baku Engineering University (BEU) have won the “Digital Bridge” internship and scholarship program, implemented within the framework of the joint cooperation of the Ministry of Digital Development and Transport, the Ministry of Science and Education and AZCON Holding.
A total of 16 students from BEU Faculty of Information and Computer Technologies, and  Engineering Faculty, successfully passed all the competition stages of the program organized in the direction of information technologies. According to this indicator, BEU was among the top three universities.
Students will undergo internships organized in February-May of this year at “AzIn Telecom”, National Artificial Intelligence Center, “Azerbaijan Airlines” CJSC, “Azerbaijan Railways” CJSC, “Azerpocht” LLC, “Azercell Telecom”, “Aztelekom” LLC and the Azerbaijan Land Transport Agency.
Moreover, participants will be provided with mentor support, professional training and scholarships during the program. During the internship, students will have the opportunity to apply their theoretical knowledge in a real work environment, work with modern digital technologies, and gain experience under the guidance of professional experts. The knowledge and skills gained will also contribute significantly to the students' future career development.