BMU-da YAP Gənclər Birliyinin təşəbbüsü ilə yaradılan “YENİ Klub”a sədr seçilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Elektrik və elektronika mühəndisliyi” ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi İlqar Sarıyev Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Gənclər Birliyinin təşəbbüsü ilə formalaşdırılan “YENİ Klub”a sədr seçilib.
Gənclər siyasəti və təşkilatçılıq sahəsində müvafiq təcrübəyə malik olan İlqar Sarıyev 2024-cü ildən etibarən BMU Tələbə Gənclər Təşkilatında sədr müavini olub. Universitetin sosial-ictimai fəaliyyətində aktiv iştirakına görə müxtəlif mükafatlara, o cümlədən “İlin TGT fəalı” adına və “Brend tələbə” statusuna layiq görülüb. Eyni zamanda ali məktəbdə keçirilən rəsmi tədbirlərin təşkilində aktiv rol oynayıb.
Yeni sədrin rəhbərliyi ilə “YENİ Klub”un fəaliyyətinin daha sistemli şəkildə inkişaf etdirilməsi, tələbələrin sosial-ictimai fəallığının artırılması, milli-mənəvi dəyərlərin təbliği, gənclərin şəxsi və peşəkar inkişafının dəstəklənməsi əsas prioritet istiqamətlər kimi müəyyənləşdirilib.
Ona göstərilən etimada görə təşəkkürünü bildirən İlqar Sarıyev “YENİ Klub”un fəaliyyətinin genişləndirilməsi, həmçinin universitet daxilində innovativ təşəbbüslərin həyata keçirilməsi istiqamətində səmərəli fəaliyyət göstərəcəyini bildirib.
Qeyd edək ki,  “YENİ Klub”ların əsas məqsədi ali təhsil müəssisələrində gənclərin iştirakı ilə ictimai-sosial, vətənpərvərlik, fərdi inkişaf və bir sıra digər istiqamətlərdə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, çoxşaxəli layihələrin reallaşdırılmasıdır.

Chair Elected for “NEW Club” Established at BEU on the Initiative of the YAP Youth Union
Ilgar Sariyev, a third-year student majoring in Electrical and Electronics Engineering at Baku Engineering University (BEU), has been elected chair of the “NEW Club” formed on the initiative of the Youth Union of the New Azerbaijan Party (YAP).
Having relevant experience in youth policy and organizational work, Ilgar Sariyev has served as Deputy Chair of the BEU Student Youth Organization since 2024. For his active participation in the university’s social and public life, he has received various awards, including the title “SYO Activist of the Year” and the status of “Brand Student.” He has also played an active role in organizing official events held at the higher education institution.
Under the leadership of the new chair, key priority areas have been identified, including the more systematic development of the “NEW Club’s” activities, increasing students’ social and public engagement, promotion of national and moral values, and support for the personal and professional development of young people.
Expressing his gratitude for the trust placed in him, Ilgar Sariyev stated that he would work effectively to expand the activities of the “NEW Club,” as well as to implement innovative initiatives within the university.
It should be noted that the main objective of the “NEW Clubs” is to implement initiatives with the participation of young people in higher education institutions in the areas of social and public engagement, patriotism, personal development, and a number of other fields, and to implement multifaceted projects.