Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində elmi-metodiki seminarların təşkili davam edir. Bu istiqamətdə keçirilən növbəti tədbir “Müasir dövrdə tədarük zəncirinin idarə edilməsində ortaya çıxan tendensiyalar" mövzusuna həsr olunub.
Universitetin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı, dosent Mayis Əzizov, Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müdiri Nəsimi Kamalov mövzunun aktuallığı, eyni zamanda bu qəbildən olan elmi-metodiki seminarların ana xəttini təşkil edən istiqamətlər üzrə araşdırmaların aparılmasının əhəmiyyətindən danışıblar.
Sonra məruzəçi – adıçəkilən kafedranın əməkdaşı, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru İntiqam Bəşirov təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda tədarük zəncirinin idarə edilməsində istehlakçı maraqları, tədarük zəncirinin mərhələləri və əhəmiyyəti, o cümlədən xammal və komponentlərin tədarükü, istehsal və montaj, saxlama, ehtiyata nəzarət və s. bu kimi məsələlər ətraflı diqqətə çatdırılıb.
Tədarük zənciri üzrə makro və mikro risklərdən də söz açan İ.Bəşirov mümkün riskləri konkret nümunələr əsasında izah edib.

The organization of scientific-methodical seminars continues at the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Baku Engineering University (BEU). The next event was dedicated to the "Emerging trends in supply chain management in the modern era".
Dean of the Faculty of Economics and Administrative Sciences of the University, associate professor Mayis Azizov, head of the Business Administration Department Nasimi Kamalov noted the relevance of the topic, as well as the importance of conducting research on the directions forming the main line of such scientific-methodical seminars.
Later, Doctor of Philosophy in Economics Intigam Bashiror, the speaker and employee of the above-mentioned department, delivered a presentation. The presentation covered consumer interests, stages and importance of supply chain in supply chain management, including procurement of raw materials and components, manufacturing and assembly, storage, inventory control, and etc.
Speaking about the macro and micro risks of the supply chain, I. Bashirov explained the possible risks based on specific examples.