Rumıniyanın Oradea Universitetinin əməkdaşları Erasmus+KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bir həftəlik təlim xarakterli səfərdə olublar.
BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutan səfərdə Oradea Universitetini iqtisadi elmlər üzrə prorektor Anca Otilia Dodescu və Kompüterlər və İnformasiya Texnologiyaları Departamentinin əməkdaşı Daniela-Elena Popescu təmsil edib.
Səfər çərçivəsində qonaqlar BMU-nun tədris binaları, Texnoparkı ilə yaxından tanış olublar, eyni zamanda Mühəndislik fakultəsinin Kompüter və İnformasiya texnologiyaları kafedrasının əməkdaşları ilə görüşlər keçiriblər. Qonaqlar təmsil etdikləri universitet, həmçinin universitetin İnformasiya texnologiyaları kafedrası haqda geniş təqdimatla çıxış ediblər.
Oradea və BMU arasında akademik heyət və tələbə mübadiləsi, elmi konfranslarda iştirak və əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi ilə bağlı məsələlər də səfər zamanı diqqət mərkəzində olub.

Employees of University of Oradea of Romania have visited Baku Engineering University (BEU) within the Erasmus+KA1 exchange program for a week.
In the visit organized by the Department of International Relations and Project Management of BEU, the University of Oradea was represented by Anca Otilia Dodescu, vice-rector for economic sciences, and Daniela-Elena Popescu, an employee of the Department of Computers and Information Technologies.
During the visit, the guests got to know the educational buildings of BEU, the Technopark, and at the same time had meetings with the employees of the Department of Computer and Information Technologies of the Faculty of Engineering. The guests made a broad presentation about the university they represent and the Department of Information Technologies of the university.
Issues related to exchange of academic staff and students between Oradea and BEU, participation in scientific conferences and development of cooperation were also in focus during the visit.