Polşa Respublikasının Vroslav Biznes Tətbiqi Elmlər Universitetinin professorları İzabella Qruzska və Radosłav Milevski Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) olublar.
Universitetin kampusu, maddi-texniki bazası, laboratoriyaları ilə yaxından tanış olan polşalı professorlar BMU-nun müəllim və tələbə heyəti ilə görüşüb, müxtəlif mövzularda müzakirələr aparıblar. Eyni zamanda İzabella Qruzska İqtisadiyyat və idarəetmə fakultəsinin tələbələrinə “Polşanın əsas turistik yerləri”, Radosłav Milevski isə Mühəndislik fakültəsinin tələbələrinə “Qara qu quşu dövründə logistika” mövzusunda mühazirə oxuyub.
Ali təhsil sahəsində layihə üzrə tərəfdaşların davamlı inkişafının təşviqi, həmçinin mədəni mübadilə, akademik zənginləşmə və beynəlxalq əlaqələri genişləndirmək məqsədi daşıyan səfər bir həftə davam edəcək.
Qeyd edək ki, BMU Erasmus proqramı çərçivəsində Vroslav Biznes Tətbiqi Elmlər Universiteti ilə yanaşı, Avropanın bir çox ali təhsil müəssisələri ilə tərəfdaşlıq edir.

Polish professors lecture BEU students
Izabella Gruzska and Radosław Milewski, professors of Wroclaw Business University of Applied Sciences of the Republic of Poland, have visited Baku Engineering University (BEU) as part of the Erasmus+ KA1 exchange program.
Polish professors, getting acquainted with the campus, material and technical base, laboratories of the university, met with the teaching and student staff of BEU and held discussions on various topics. Moreover, Izabella Gruzska gave a lecture on "Main tourist attractions of Poland" to the students of the Faculty of Economics and Management, and Radosław Milewski a lecture on "Logistics in the Black Swan Era" to the students of the Engineering Faculty.
The visit will last a week, with the aim of promoting the continuous development of project partners in the field of higher education, as well as cultural exchange, academic enrichment and expanding international relations.
It should be noted that BEU partners with Wroclaw Business University of Applied Sciences as well as with many European higher education institutions within the framework of the Erasmus program.