Mühəndislik fakültəsində imtahan sessiyası ilə bağlı məlumatlandırma tədbiri keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsində fakültə müəllimləri ilə görüş keçirilib.
Tədbir 2022-2023-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası ilə bağlı müvafiq məlumatlandırma və müzakirələrin aparılması məqsədilə təşkil olunub.
Fakültənin dekanı, dosent Hüseyn Mirzəyev müəllimlər üçün imtahan təlimatı, imtahan prosesi ilə bağlı vacib məqamlara bir daha aydınlıq gətirib.
Dekan imtahan suallarının tərtibi, tələbələr üçün nəzərdə tutulan imtahanqabağı məsləhət saatlarında müəllim və tələbələrin iştirakının təmin olunması, tələbələrin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi və s. məsələlərə ciddi riayət edilməsini tövsiyə edib, imtahan sessiyasının şəffaf gedişinə cavabdeh olan nəzarətçi müəllimlərin diqqətinə müvafiq təlimatları çatdırıb.

A meeting has been held with faculty teachers of the Engineering Faculty of Baku Engineering University (BEU).
The event was organized in order to provide relevant information and discussions on the exam session of the fall semester of the 2022-2023 academic year.
The dean of the faculty, associate professor Huseyn Mirzayev once again clarified the important points about the exam instructions and the exam process for teachers.
The Dean recommended strict adherence to the issues, including compilation of exam questions, ensuring the participation of teachers and students in the pre-exam consultation hours intended for students, objective assessment of students' knowledge, etc. and brought the relevant instructions to the attention of the supervising teachers who are responsible for the transparent course of the exam session.