Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) haqqında məlumatlandırma tədbirləri çərçivəsində Zirvə liseyinin 8-ci sinif şagirdləri ali təhsil ocağında ekskursiyada olublar.
Məktəblilərə BMU, burada tədris olunan ixtisaslar barədə məlumatlar təqdim edilib.
Sonra şagirdər BMU-nun müasir infrastuktura malik Kimya-biologiya laboratoriyaları ilə tanış edilib, həmçinin universitetin Pedaqoji fakültəsinin Kimya-biologiya kafedrasının müəllimi Afaq Rzayeva və kimya mühəndisliyi kafedrasının müəllimi Günay Vələdova məktəbliləri maraqlandıran suallara aydınlıq gətiriblər.
Daha sonra müəllimlər tərəfindən liseyin şagirdlərinə laboratoriyalarda kimyəvi təcrübələri əyani şəkildə həyata keçirmək imkanı yaradılıb.

As part of information activities about Baku Engineering University (BEU), 8th grade students of Zirva Lyceum have visited the higher education institution.
Schoolchildren were presented with information about BEU and the specialties taught here.
Later, the students were introduced to the chemistry-biology laboratories of BEU with modern infrastructure, and Afag Rzayeva, teacher of the Chemistry-Biology Department of the Education Faculty of the university, and Gunay Valadova, the teacher of the Chemical Engineering Department, clarified the questions of the schoolchildren.
Afterwards, the teachers gave the students of the high school an opportunity to visually carry out chemical experiments in the laboratories.