Xırdalan şəhər 6 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) ekskursiyada olublar.
Şagirdlərin BMU ilə yaxından tanışlıq məqsədi daşıyan tədbirlərin davamı olaraq təşkil edilən növbəti ekskursiya zamanı ali təhsil ocağının maddi-texniki bazası ilə bağlı ətraflı məlumat verilib. Məktəblilərə, həmçinin universitetin ingilis dilinin üstünlük təşkil etdiyi tədris prosesi, fakültə və ixtisasları haqda zəruri informasiyalar təqdim olunub.
Sonra şagirdlər universitetin Texnoparkını, müasir laboratoriyalarını gəziblər və burada bir sıra təcrübələri əyani şəkildə izləyiblər.

The students of Khirdalan City Secondary School No. 6 have visited to Baku Engineering University (BEU).
Detailed information about the material and technical base of the higher educational institution was given during the next excursion, which was organized as a continuation of the events aimed at getting the students to get to know BEU. Schoolchildren were also provided with necessary information about the university's English-dominated teaching process, faculties and specialties.
Later, the students toured the university Technopark and modern laboratories, where they visually observed a number of experiments.