Erasmus+ layihələrinin yazılması və idarəolunması üzrə praktik seminar
Elm və Təhsil Nazirliyinin və Azərbaycan universitetlərinin nümayəndələrinin iştirakı ilə Erasmus+ layihələrinin yazılması və idarəolunması üzrə praktik seminar keçirilib.
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) baş tutan tədbirə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin baş mütəxəssisi Nərmin Ələkbərova qatılıb.
Tədbirdə BANM rektoru Elmar Qasımov, Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədov, Azərbaycan Milli Erasmus Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov çıxışlarında ali təhsil müəssisələri arasında beynəlxalq əməkdaşlığın artırılması, bu cür görüşlərin mütəmadi təşkilinin vacibliyi və s. məsələlərdən söz açıblar. Bununla yanaşı, Erasmus+ layihələrinin yazılması və idarəolunması üzrə praktik məlumatların öyrənilməsi məqsədilə keçirilən seminarın ali məktəblər üçün faydaları vurğulanıb.
Seminarda KA2 layihələrinin yazılması və idarə olunması (ECAR və EQAC layihələri), layihələrin büdcəsinin yazılması barədə çıxışlar dinlənilib.

A practical seminar on writing and managing Erasmus+ projects has been held with the participation of representatives of the Ministry of Science and Education and Azerbaijani universities.
Narmin Alakbarova, senior specialist of the Department of International Relations and Project Management of Baku Engineering University (BEU) attended the event held at the Baku Higher Oil School (BHOS).
BHOS Rector Elmar Gasimov, Head of the International Cooperation Department of the Ministry of Science and Education Tural Ahmadov, Head of the National Erasmus Office in Azerbaijan Parviz Baghirov noted the issues, including increasing international cooperation between higher education institutions, the importance of regularly organizing such meetings, etc. Moreover, the benefits of the seminar, which was held for the purpose of learning practical information on writing and managing Erasmus+ projects, for higher schools were highlighted.
At the seminar, the speeches about about writing and managing KA2 projects (ECAR and EQAC projects), writing the project budget were listened to.