ECAR layihəsi çərçivəsində təlimi başa vuran BMU əməkdaşına sertifikat verilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İnsan resursları və hüquq şöbəsinin mütəxəssisi Aynur Seyidovanın iştirak etdiyi “Strateji insan resurslarının idarə olunması” adlı təlim başa çatıb.
Bir ay yarım müddətində davam edən təlim Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində reallaşdırılıb.
Azərbaycanın layihə tərəfdaşı olan 16 ali təhsil müəssisəsindən 18 nəfərin iştirak etdiyi proqramı uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Azərbaycan HR İnstitutu tərəfindən keçirilmiş proqram ali təhsil müəssisələrində insan resursları idarəedilməsinin təkmilləşdirilməsi məqsədi daşıyıb və toplam 6 modulu (İstedadların cəlb olunması, HR Əməliyyatlar, Öyrənmə və İnkişaf, İstedadların idarə olunması, Ölçmə və Analitika, Biznes Liderlik) əhatə edib.

The training entitled "Strategic human resources management" with the participation of Aynur Seyidova, specialist of Human resources and legal department of Baku Engineering University (BEU) has ended.
The one-and-a-half-month training was carried out within the framework of the Erasmus+ project "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" (ECAR) funded by the European Commission.
Certificates were presented to the participants who successfully completed the program attended by 18 people from 16 higher educational institutions that are project partners of Azerbaijan.
The program conducted by the Azerbaijan HR Institute was aimed at improving human resources management in higher education institutions and included a total of 6 modules (Talent Recruitment, HR Operations, Learning and Development, Talent Management, Measurement and Analytics, Business Leadership).