Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tədris işləri üzrə prorektoru, professor Həmzağa Orucov “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində Tədris işləri və keyfiyyət təminatı üzrə komitənin ilk iclasında iştirak edib.
Azərbaycan Texniki Universitetində baş tutan iclasda komitənin funksiyaları, sədrliyinə namizədliyə dair tələblər, idarə heyəti və sədrinin seçim qaydaları tərəfdaşlara təqdim edilib. Səs çoxluğu ilə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin akademik işlər üzrə prorektoru Eldar Aslanov idarə heyətinin sədri, Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Nigar Rüstəmova və Odlar Yurdu Universitetinin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru Qabil Qafarov isə sədr müavinləri seçiliblər.
İclasda iştirak edən Erasmus+ proqramının Azərbaycan Milli ofisinin direktoru Pərviz Bağırov komitənin işlərinə uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, BMU-nun tərəfdaş olduğu layihə Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu və Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilir. Layihənin məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq universitetlər birliyi yaratmaq və bu vasitə ilə universitetlərarası milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir.

Professor Hamzagha Orujov, Vice-Rector for Academic Affairs of Baku Engineering University (BEU), has participated in the first meeting of Committee on Educational Affairs and Quality Assurance within the framework of the Erasmus+ project called "Establishment of the Rectors’ Conference in Azerbaijan" (ECAR).
At the meeting held at the Azerbaijan Technical University, the functions of the committee, the requirements for candidacy for the chairmanship, the selection rules of the board and the chairman were presented to the partners. Eldar Aslanov, Vice-Rector for Academic Affairs of Azerbaijan State Pedagogical University were elected chairman, Nigar Rustamova, Vice-Rector for Educational Affairs of Azerbaijan State University of Culture and Arts, and Gabil Gafarov, Vice-Rector for Education Organization and Training Technologies of Odlar Yurdu University, were elected vice-chairmen.
Participatin in the meeting, Parviz Baghirov, Director of the Azerbaijan National Office of the Erasmus+ program, wished success to the work of the committee.
Of note, the project in which BEU is a partner is implemented with the coordination of Baku Business University and the financial support of the European Commission. The purpose of the project is to create a union of universities in accordance with national development strategies and to develop a national inter-university network and cooperation through this means.