Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tələbə Gənclər Təşkilatının üzvləri (TGT) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi çərçivəsində keçirilən ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər.
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Abşeron rayon təşkilatının dəstək verdiyi aksiya Abşeron rayonunun Hökməli qəsəbə ərazisində həyata keçirilib.
Tədbir ölkədə ekoloji mühitin sağlamlaşdırılması və qorunması, Ulu Öndərin yaşıllaşdırma ənənələrin davam etdirilməsi, həmçinin cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyətin, təbiətə qayğı hissinin təbliği məqsədi daşıyıb.
YAP Abşeron rayon təşkilatının sədri Abbas Əliyev və təşkilatın əməkdaşlarının, Abşeron Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısının 1-ci müavini Yusif Sadıqov və aparatın məsul şəxslərinin qoşulduğu aksiyada BMU tələbələri ilə yanaşı, gənc könüllülər də iştirak ediblər.

Members of the Student Youth Organization (SYU) of Baku Engineering University (BEU) have participated in the tree planting action held within the framework of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
The action supported by the Absheron district organization of the New Azerbaijan Party (NAP) was carried out in Hökmali settlement of Absheron district.
The purpose of the event was to improve the health and protection of the ecological environment in the country, continue the greenery traditions of the Great Leader, and promote ecological culture and care for nature in the society.
NAP Absheron district organization chairman Abbas Aliyev and the organization's employees, Yusif Sadigov, the 1st deputy head of the Absheron district executive authority, and officials of the apparatus joined the action, as well as BEU students, and young volunteers also attend the action.