Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) məzunu Lamiyə Rəhimova bakalavr pilləsindən birbaşa doktorantura səviyyəsi üzrə Sinqapur Milli Universitetinə (Material science and engineering ixtisası) qəbul olub və tam təqaüd qazanıb.
L.Rəhimova 1 il Tədqiqat mühəndisi (Research engineer) vəzifəsində işlədikdən sonra PhD təhsilinə başlayacaq. BMU tələbəsinin qazandığı təqaüdün (4 illik) məbləği 136 550 ABŞ dolları təşkil edir.
BMU məzunu, həmçinin “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın iştirakçısı seçilib (Edinburq Universiteti) və “Halliburton” şirkətindən iş təklifi alıb.
2019-2020-ci tədris ilində BMU-nun Memarlıq və inşaat fakültəsinin Kimya mühəndisliyi ixtisasına (tədris ingilis dilində) 630 balla daxil olan L.Rəhimova bakalavriat səviyyəsini 94.71 ortalama müvəffəqiyyət göstəricisi və fərqlənmə diplomu ilə bitirib.

Lamiya Rahimova, a graduate of Baku Engineering University (BEU), has been directly admitted to the National University of Singapore (Majoring in Material science and engineering) at the doctoral level from her bachelor's degree and won a full scholarship.
After working as a research engineer for 1 year, L. Rahimova will start her PhD studies. The amount of the scholarship (4 years) earned by the BEU student is 136,550 US dollars.
The BEU graduate was also selected as a participant of the "2022-2026 State Program for Young People to Study in Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries" (Edinburgh University) and received a job offer from Halliburton.
In the 2019-2020 academic year, L. Rahimova, who entered the Chemical Engineering Department of the Faculty of Architecture and Construction of BEU (in English) with 630 points, graduated with an average success rate of 94.71 and an honors diploma.