Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) daha bir bakalavr məzunu magistratura pilləsində təhsilini dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisəsində davam etdirəcək.
Belə ki, universitetin Pedaqoji fakültəsinin Kimya müəllimliyi (tədris ingilis dili) ixtisasının son kurs tələbəsi Araz Osmanov Finlandiyanın ən yaxşı ali təhsil ocaqları arasında ilk üçlükdə yer tutan, dünyanın aparıcı və tədqiqat yönümlü Turku Universitetinə (University of Turku) tam təqaüdlü qəbul təklifi alıb.
BMU tələbəsinə təhsilini sözügedən universitetin Fizika və kimya fakültəsinin Materiallar kimyası ixtisasında davam etdirməsi üçün 24 min avro həcmində təqaüd ayrılıb.
Qeyd edək ki, Araz Osmanov BMU-da 2022/2023-cü tədris ili üzrə bakalavr pilləsini ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi 90,5 balla başa vurur.

Another bachelor's graduate of Baku Engineering University (BEU) will pursue his studies at the master's level at the world's prestigious higher education institution.
Thus, Araz Osmanov, a final year student majoring in Chemistry Education (teaching English) of the university's Faculty of Pedagogy received a full-scholarship offer to the world-leading and research-oriented University of Turku, which ranks among the top three higher education institutions in Finland.
A scholarship in the amount of 24,000 euros was allocated to the BEU student to continue his studies at the Faculty of Physics and Chemistry at the Faculty of Materials Chemistry.
It should be noted that Araz Osmanov is completing his bachelor's degree at BEU in the 2022/2023 academic year with an overall average success rate of 90.5 points.