Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və dizayn kafedrasının müəllimi, tanınmış rəssam Tünzalə Məmmədzadənin rəhbərliyi ilə universitetin Dizayn ixtisasının tələbələri Qarabağda park layihələri hazırlayıblar. Tələbələr işğaldan azad olunmuş torpaqlarımızda istədikləri regionu seçərək həmin əraziyə uyğun park layihəsi təqdim ediblər.
Tam olaraq onlayn şəkildə həyata keçirilən layihədə Dizayn ixtisasının II kurs tələbələri - Elnarə Rzayeva, Fatimə Məmmədli, Nərmin İsmayılova, Nərmin Kərimli, Ofelya Hüseynzadə, Tutu Qurbanova verilən tapşırıqları yüksək səviyyədə tamamlayıblar.
BMU müəllimi T.Məmmədzadə bildirib ki, bu layihənin icrasına başlanarkən hələ Şuşa şəhəri işğaldan azad olunmamışdı. Müzəffər Ordumuzun Qələbə xəbərləri gəldikcə tələbələr bundan ruhlanaraq daha həvəslə işləyiblər.
Xatırladaq ki, bir müddət öncə də T.Məmmədzadənin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən digər layihə çərçivəsində BMU tələbələri işğaldan azad olunmuş Azərbaycan torpaqlarındakı mənzərələri rəsmə çevirmişdilər.

Park projects in Karabakh from BEU students
Under the guidance of Tunzala Mammadzade, a teacher at the Department of Architecture and Design at Baku Engineering University (BEU), students majoring in design have developed park projects in Karabakh. The students selected the region they wanted in our liberated lands and presented a park project according to that area.
The second-year students majoring in Design Elnara Rzayeva, Fatima Mammadli, Narmin Ismayilova, Narmin Karimli, Ofelya Huseynzade, Tutu Gurbanova completed the tasks at a high level in the project, which was fully implemented online.
BEU teacher T. Mammadzadeh said that Shusha had not been liberated from occupation when the project was launched. As the news of the victory of our victorious army came, the students were inspired by it and worked more enthusiastically.
It should be noted that BEU students painted landscapes in the liberated lands of Azerbaijan within another project initiated by T. Mammadzade a while ago.