BMU tələbələri “Heydər Əliyev irsinin təşviqi innovativ həllərdə” Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsində iştirak edib
23 İyun 2023
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bir qrup tələbəsi Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Mərkəzi Aparatı, YAP Gənclər Birliyi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan “Heydər Əliyev irsinin təşviqi innovativ həllərdə” Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsində iştirak edib.
Müsabiqəyə 63 inzibati ərazi vahidindən müraciət etmiş 1372 gənc arasından seçilən 120 nəfərin sırasında BMU-nun II kurs tələbələri Rəvan Hacıyev (Mühəndislik fakültəsi), Cavad Məmmədli (Memarlıq və inşaat fakültəsi), Aytac İsayeva (Pedaqoji fakültə), Gülay Həsənzadə (Mühəndislik fakültəsi), Gülcahan Abdullayeva (Memarlıq və İnşaat fakültəsi) Elvin Həsənov (Mühəndislik fakültəsi), Reyhan Muradova (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi), Ayxan Əliyev (Mühəndislik fakültəsi) və Memarlıq və İnşaat fakültəsinin IV kurs tələbəsi, BMU “YENİ Klub”un rəhbəri Adəm Babayev yer alıb.
Müsabiqə iştirakçıları 30 fərqli komandada 9 saat ərzində xüsusi mentorlarla komanda katalizatoru, hakaton, intellekt rinqi, beyin fırtınası, ideyalar sərgisi və layihələrin təqdimatından təşkil olunmuş komanda yarışlarında ən yaxşı olmaq üçün mübarizə aparıb.
Fərqli komandalarda yarışan BMU tələbələrindən Elvin Həsənovun  (Mühəndislik fakültəsi) rəhbərlik etdiyi “Zəfər” komandası müsabiqənin üçüncüsü olub. Sonda qaliblər mükafatlandırılıb.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunan müsabiqə YAP-ın gənc fəallarının innovasiyayönümlü potensialının aşkarlanması, komanda quruculuğu bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və ölkəmizdəki innovasiya ekosistemində gənclərin iştirakçılığının artırılması məqsədi daşıyıb.

A group of students of Baku Engineering University (BEU) have participated in the Digital Idea Competition "Promoting Heydar Aliyev's legacy in innovative solutions" jointly organized by the New Azerbaijan Party (NAP) Central Office, YAP Youth Union and Baku Higher Oil School.
Among the 120 people selected from among 1372 young people who applied to the competition from 63 administrative territorial units, BEU II year students Ravan Hajiyev (Faculty of Engineering), Javad Mammadli (Faculty of Architecture and Construction), Aytac Isayeva (Faculty of Education), Gulay Hasanzade (Faculty of Engineering), Guljahan Abdullayeva (Faculty of Architecture and Construction), Elvin Hasanov (Faculty of Engineering), Reyhan Muradova (Faculty of Economics and Management), Aykhan Aliyev (Faculty of Engineering) and fourth-year student of the Faculty of Architecture and Construction, head of BEU "NEW Club" Adam Babayev took part.
Contestants competed in 30 different teams for 9 hours with special mentors to be the best in team competitions organized by team catalyst, hackathon, intellectual ring, brainstorming, ideas exhibition and project presentation.
"Zafar" team, led by Elvin Hasanov (Faculty of Engineering), one of BEU students who competed in different teams, was the third in the competition. At the end, the winners were awarded.
The competition dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was aimed at revealing the innovation-oriented potential of the young activists of YAP, improving team building skills and increasing the participation of young people in the innovation ecosystem in our country.