Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) elmi işlər üzrə prorektoru Elçin Süleymanov “Azərbaycan Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) layihəsi çərçivəsində Belçikanın Brüssel şəhərinə səfərdə iştirak edir.
Səfərin ilk günündə layihənin koordinatoru Gülşən Bayramova və EFMD təşkilatının beynəlxalq layihələr üzrə direktoru Dr. Christophe Terrasse çıxış ediblər, eyni zamanda EFMD təşkilatının fəaliyyəti, təşkilatın beynəlxalq layihələrdəki böyük təcrübələri Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin nümayəndə heyəti ilə bölüşülüb. Görüş ali təhsil müəssisələrinin marketinq və kommunikasiya strategiyalarının, eləcə də EFMD-in bu istiqamətdəki təcrübələri, o cümlədən dövri nəşrlərin müzakirəsi ilə yekunlaşıb.
Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən adıçəkilən layihə konsorsiumunun üzvü olan 18 ali təhsil müəssisəsinin nümayəndəsinin qatıldığı səfər çərçivəsində EFMD təşkilatında 5 gün müddətində müxtəlif təlim-seminarların keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Elchin Suleymanov, Vice-Rector for Scientific Affairs of Baku Engineering University (BEU), is participating in a visit to Brussels, Belgium within the framework of the "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" (ECAR) project.
On the first day of the trip, the coordinator of the project Gulshan Bayramova and the director of international projects of the EFMD organization, Dr. Christophe Terrasse spoke, at the same time, the activities of the EFMD organization, the great experiences of the organization in international projects were shared with the delegation of Azerbaijani higher education institutions. The meeting ended with the discussion of marketing and communication strategies of higher education institutions, as well as EFMD's experiences in this direction, including periodicals.
Within the framework of the trip attended by representatives of 18 higher education institutions, which are members of the mentioned project consortium financed by the European Commission, it is planned to hold various training-seminars in EFMD organization for 5 days.