BMU-nun “Nəqliyyat tikintisi mühəndisliyi” ixtisası üzrə Yekun Dövlət Attestasiyası keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Nəqliyyat tikintisi mühəndisliyi” ixtisası üzrə Yekun Dövlət Attestasiyası keçirilib.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Dilqəm Qəniyevin sədrliyi və komissiya üzvləri - “Hydrotrans Engineering” MMC-nin baş konstruktoru, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Şövqi Qələndərov, müəssisənin  müşaviri Natiq Əliyev, direktor müavini Qulam Əliyev, eləcə də BMU-nun  İnşaat mühəndisliyi kafedrasının müəllimi Ağarza Nəsirovun iştirakı ilə buraxılış işlərinin müdafiəsi baş tutub.
Attestasiyada “Füzuli rayonunun Qarakollu və Xocavənd  rayonunun Məlikcanlı yaşayış avtomobil yolunun layihələndirilməsi”, “Canlı kəsiyi verilmiş gərginləşdirilmiş armaturlu dəmir beton tirlərdən ibarət aşırım qurğusu olan körpü keçidi üzrə” və başqa mövzularda buraxılış işlərinin məruzələri dinlənilib.
Buraxılış işlərinin mövzuları Şərqi Zəngəzur və Qarabağ iqtisadi ərazilərinə müvafiq seçilib. Hazırda Prezident cənab İlham Əliyevin Ali Baş Komandanlığı ilə işğaldan azad olunmuş həmin ərazilərdə geniş tikinti və abadlaşdırma  işləri aparılır.
Komissiya üzvləri məruzələrdən razı qaldıqlarını bildirib və BMU ilə təcrübə mübadiləsinin aparılmasında, universitet məzunlarının işlə təminatında maraqlı olduqlarını qeyd ediblər.

The Final State Attestation in the specialty "Transportation Construction Engineering" has been held at Baku Engineering University (BEU) .
The defense of graduation works has taken place with the chairmanship of Dilgam Ganiyev, the chief engineer of the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads, doctor of philosophy in technology, and with the participation of members of the commission - chief designer of "Hydrotrans Engineering" LLC, Shovgi Galandarov, doctor of philosophy in technology, adviser of the enterprise Natig Aliyev, deputy director Gulam Aliyev, as well as Agarza Nasirov, a teacher of the Department of Civil Engineering of BEU .
In the attestation, reports of graduation works were heard on "Designing residential highway of Garakollu of Fuzuli region and Malikjanli of Khojavand region", "On the bridge crossing with a crossing device consisting of reinforced reinforced concrete beams with live section" and other topics.
The subjects of the graduation works were chosen according to the economic areas of Eastern Zangezur and Karabakh. Currently, extensive construction and improvement works are being carried out in those areas freed from occupation under the leadership of Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev.
The members of the commission expressed their satisfaction with the reports, noting that they are interested in exchanging experience with BEU and providing jobs for university graduates.