BMU-nun əməkdaşları Erasmus+ KA2 layihəsi çərçivəsində kursda iştirak ediblər
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tərəfdaşı olduğu, Avropa İttifaqının maliyyələşdirdiyi və İsveçin Linkopinqs Universitetinin rəhbərliyi ilə icra olunan “Tərəfdaş universitetlərdə mobil tətbiqlərin və oyun dizaynı magistr proqramlarının hazırlanması (MAGnUS)” adlı Erasmus+ KA2 layihəsi çərçivəsində “Təlimçilər üçün təlim” kursu (11-12 yanvar) təşkil edilib. Kurs İsveçin Linkopinqs Universitetindən dəvət olunmuş iki ekspert - Ullakarin Sundqvist Nilsson və Jörg Schminder tərəfindən keçirilib.
“Yeni informasiya texnologiyaları ilə dəstəklənən təhsil mühiti” mövzusundan bəhs olunan kursda BMU-nun əməkdaşları - Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, dosent Manafəddin Namazov, Mühəndislik fakültəsinin Tədris işləri üzrə dekan müavini Əli Həsənov, Kompüter və informasiya texnologiyaları kafedrasının Baş müəllimi Etibar Seyidzadə və Tədris işləri üzrə prorektorluğun Elektron sistem inzibatçısı Rauf Süleymanlı iştirak ediblər. Digər tərəfdaş universitetlərin (BDU və ADNSU) “MAGnUS” Erasmus+ KA2 layihəsinə cəlb olunmuş əməkdaşlarının da qatıldığı kursun sonunda iştirakçılara sertifiklatlar təqdim olunub.
Adıçəkilən layihənin əsas məqsədi Avropa İttifaqına daxil olmayan universitetlər üçün Bolonya prinsiplərinə uyğun və müasir tələblərə cavab verən “Mobil tətbiqlərin və oyun dizaynı” magistr proqramını hazırlamaqla informasiya texnologiyaları (İT) tədrisinin keyfiyyətini yaxşılaşdırmaq və İT məzunlarının məşğulluğunu artırmaqdır. Tərəfdaş ali təhsil ocaqlarının İT tədrisi ilə məşğul olan müəllimlərin bilik və bacarıqlarının artırılması, həmçinin müasir tələblərə cavab verən laboratoriyanın qurulması da layihənin məqsədləri sırasına daxildir (https://magnus2020.org/).

"Training for Trainers" course (11-12) has been organized within the framework of the Erasmus+ KA2 project "Developing master's programmes in mobile applications and game design at partner universities (MAGnUS)" funded by the European Union and managed by Sweden's Linköpings University, and in which Baku Engineering University (BEU) is a partner. The course was conducted by two experts invited from Linköpings University, Sweden, Ullakarin Sundqvist Nilsson and Jörg Schminder
In the course on the topic "Educational environment supported by new information technologies", employees of BEU, Vice-Rector for International Relations, associate professor Manafaddin Namazov, Deputy Dean for Academic Affairs of the Engineering Faculty Ali Hasanov, senior lecturer of the Department of Computer and Information Technologies Etibar Seyidzada and electronic system administrator of Vice-Rectorate for Academic Affairs Rauf Suleymanli participated. Certificates were presented to the participants at the end of the course, which was attended by employees of other partner universities (BSU and ASOSU) involved in the "MAGnUS" Erasmus+ KA2 project.
The main goal of the above-mentioned project is to improve the quality of information technology (IT) education and increase the employment of IT graduates by preparing the "Mobile Applications and Game Design" master's program for universities outside the European Union that meets the Bologna principles and meets modern requirements. Improving the knowledge and skills of teachers engaged in IT teaching at partner higher education institutions, as well as building a laboratory that meets modern requirements, are among the goals of the project(https://magnus2020.org/).