Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) daha bir məzunu - Fidan Hüseynzadə “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın qalibləri sırasında yer alıb.
Belə ki, F.Hüseynzadə magistratura təhsilini Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Aberdeen Universitetində (University of Aberdeen) “Biotechnology and Bioinformatics” ixtisası üzrə davam etdirəcək. BMU məzunu bundan öncə, həmçinin Polşanın nüfuzlu ali təhsil ocaqları olan Jagiellonian və Adam Mickiewicz universitetlərindən də qəbul əldə edib.
BMU-nun Pedaqoji fakültəsinin Biologiya müəllimliyi ixtisasının məzunu olan F.Hüseynzadə bakalavriat səviyyəsini ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi 90.1 olmaqla başa vurub.
Xatırladaq ki, BMU-nun Mühəndislik, Memarlıq və inşaat, İqtisadiyyat və idarəetmə , Pedaqoji fakültələrinin bir qrup tələbəsi də magistratura səviyyəsi üzrə Dövlət Proqramının iştirakçısı seçilib. Onlar təhsillərini Böyük Britaniyanın, Finlandiyanın, Polşanın, Almaniyanın, Türkiyənin, Macarıstanın, İtaliyanın, Çexiyanın nüfuzlu universitetinində davam etdirəcəklər.

Another graduate of BMU wins State Program for study abroad
Another graduate of Baku Engineering University (BEU), Fidan Huseynzada, has been among the winners of the "2022-2026 State Program for Young People to Study in Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries".
Thus, F. Huseynzada will continue her master's studies at the University of Aberdeen, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, majoring in "Biotechnology and Bioinformatics". The BEU graduate also previously received admissions from Jagiellonian and Adam Mickiewicz universities, which are prestigious higher education institutions in Poland.
F. Huseynzada, a graduate of the Faculty of Education of BEU, majoring in Biology Education, completed his bachelor's degree with an overall average success rate of 90.1.
It should be noted that a group of students of BEU Engineering, Architecture and Construction, Economics and Administrative Sciences, and Education Faculties were selected as participants of the State Program at the master's level. They will continue their studies at a prestigious university in Great Britain, Finland, Poland, Germany, Turkey, Hungary, Italy, and the Czech Republi.