Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşları Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində 12-19 iyul 2023-cü il tarixlərində Rumıniyanın Oradea Universitetində təlim xarakterli səfərdə olublar.
BMU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı, dosent Mayis Əzizov, Maliyyə və mühasibat kafedrasının müdiri, dosent Firudin Sultanov, Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi kafedrasının müdiri, dosent Samir Quliyev, Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin direktoru Gülçöhrə İbrahimovanın iştirak etdiyi səfərdə iki ali təhsil ocağı arasında əməkdaşlıq istiqamətləri nəzərdən keçirilib. Həmçinin, növbəti illərdə də tələbə və müəllimlərin bu proqramdan yararlanması üçün addımların atılması, Oradea Universitetinin Araşdırma mərkəzi ilə birlikdə Erasmus+ layihələrində tərəfdaşlıq imkanları, hər iki universitet əməkdaşlarının ortaq məqalələrinin yazılması və s. məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Səfər zamanı BMU əməkdaşları Oradea Universitetinin Karyera planlama departamentinin təcrübəsi ilə də tanış olublar.

Employees of Baku Engineering University (BEU) have visited Oradea University in Romania on July 12-19, 2023 within the Erasmus+ exchange program.
The directions of cooperation between the two higher education institutions were reviewed in the visit attended by the dean of the Faculty of Economics and Administrative Sciences of BEU, associate professor Mayis Azizov, the head of the Department of Finance and Accounting, associate professor Firudin Sultanov, the head of the Department of Public Administration, associate professor Samir Guliyev, the director of the Department of on work with career and enterprises Gulchohra Ibrahimova. Moreover, opinions were exchanged on the issues, including taking steps for students and teachers to benefit from this program in the next years, opportunities for partnership in Erasmus+ projects with the Research Center of Oradea University, writing joint articles by employees of both universities, and etc.
During the visit, BEU employees got acquainted with the experience of the Career Planning Department of the University of Oradea.