Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşları - Kimya mühəndisliyi kafedrasının baş müəllimi Cavanşir Salmanov və dosent Rəvan Rəhimov Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Portuqaliyanın Braqança Politexnik İnstitutunda (IPB) olublar.
10-dan çox ölkənin 70-ə qədər nümayəndəsinin qatıldığı mübadilə proqramında iştirakçı ölkələr IPB ilə yaxından tanış olmaqla yanaşı, öz universitetləri ilə bağlı təqdimatlarla çıxış ediblər. Proqram müddətində İPB-də bakalavr və magistrlər üçün mübadilə və ikili diplom proqramları haqqında da müzakirələr aparılıb.
Mübadilə proqramında IPB-nin Dağ Tədqiqat Mərkəzi, Rəqəmsallaşma və İntellektual Robototexnika Araşdırma Mərkəzi, Tətbiqi İdarəetmə Tədqiqat Bölməsi ziyarət olunub və müxtəlif görüşlər keçirilib.
Qeyd edək ki, BMU adıçəkilən proqram çərçivəsində Braqança Politexnik İnstitutu ilə əməkdaşlıq edir.

Employees of Baku Engineering University (BEU), senior lecturer of the Department of Chemical Engineering Javanshir Salmanov and assoc.prof. Ravan Rahimov have visited the Polytechnic Institute of Bragança (IPB) in Portugal as part of the Erasmus+ KA1 exchange program.
In the exchange program attended by up to 70 representatives of more than 10 countries, the participating countries got to know IPB closely and made presentations about their universities. During the program, discussions were also held about exchange and dual degree programs for bachelors and masters at IPB.
IPB's Mountain Research Center, Digitalization and Intelligent Robotics Research Center, Applied Management Research Unit were visited and various meetings were held.
It should be noted that BEU cooperates with the Polytechnic Institute of Bragança within the framework of the mentioned program.