Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşları Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Polşanın Vroslav Biznes Tətbiqi Elmlər Universitetinin təşkil etdiyi “Beynəlxalq həftə- 2023”də iştirak ediblər.
BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin müdiri Nərmin Ələkbərova, İqtisadiyyat və İdarəetmə fakultəsinin elmi işlər üzrə dekan müavini Fərid Cəbiyevin qatıldığı, Erasmus+ proqramı tərəfindən maliyyələşdirilən tədbir fikir və bilik mübadiləsi, beynəlxalq həmkarlarla əlaqələrin qurulması, genişləndirilməsi, ən qabaqcıl təcrübələrin paylaşılması məqsədi daşıyıb.
İngiltərə, Rumıniya, Danimarka, Çex Respublikası, Türkiyə, İspaniya, Belçika, Gürcüstan kimi ölkələrin nümayəndələrinin yer aldığı tədbirdə N.Ələkbərova BMU haqqında təqdimatla, F.Cəbiyev isə bakalavr tələbələri qarşısında mühazirə ilə çıxış edib.
Müxtəlif mövzular üzrə seminarlarla yekunlaşan “Beynəlxalq həftə”nin iştirakçıları ölkənin tarixi, milli mədəniyyəti ilə də tanış olublar.

Employees of Baku Engineering University (BEU) have participated in the "International Week-2023" organized by Wroclaw Business University of Applied Sciences of Poland within the Erasmus+ KA1 exchange program.
The event, which was attended by Narmin Alakbarova, the head of the Department of International Relations and Project Management of BEU, and Farid Jabiyev, the deputy dean for scientific affairs of the Faculty of Economics and Administrative, and financed by the Erasmus+ program, aimed to exchange ideas and knowledge, establish and expand relations with international colleagues, and share the most advanced practices.
At the event attended by representatives of countries such as England, Romania, Denmark, Czech Republic, Turkey, Spain, Belgium, Georgia, N. Alakbarova gave a presentation about BEU, and F. Jabiyev gave a lecture to undergraduate students.
The participants of the "International Week", which concluded with seminars on various topics, got acquainted with the country's history and national culture..