Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşı, ixtisas seçimi və karyera üzrə mütəxəssis Adil Vəliyev və tələbələrimizin birgə müəllifliyi, həmçinin millət vəkilləri - Ceyhun Məmmədov və Aydın Mirzəzadənin rəyləri əsasında çap olunan “Xaricdə təhsil” kitabının təqdimat mərasimi keçirilib.
Kitabda 31 ölkənin təhsil sistemi, nüfuzlu universitetlər haqqında zəruri informasiyalar, bakalavr və magistr tələbələri üçün müraciət qaydaları, təqaüd imkanları, viza və digər önəmli məlumatlar öz əksini tapıb.
Təqdimat mərasimində BMU-nun Tərbiyə işləri üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə, Elmi işlər üzrə prorektoru Elçin Süleymanov, millət vəkili Ceyhun Məmmədov, tədbirə ev sahibliyi edən Zirvə liseyinin direktoru Xəzər Babayev və başqaları çıxış edərək öz rəy və mülahizələrini bildiriblər.

A presentation ceremony of the book "Study Abroad", which was co-authored by Adil Valiyev, an employee of Baku Engineering University (BEU), specialist in career selection and our students, and published based on the opinions of MPs, Jeyhun Mammadov and Aydin Mirzazada, has been held.
The book contains necessary information about the education system of 31 countries, prestigious universities, application rules for bachelor's and master's degrees students, scholarship opportunities, visa and other important information.
Speaking at the presentation ceremony, Bayram Huseynzada, Vice-Rector for Educational Affairs of BEU, Elchin Suleymanov, Vice-Rector for Scientific Affairs, Jeyhun Mammadov, Member of Parliament, Khazar Babayev, director of Zirve Lyceum expressed their opinion.