BMU əməkdaşı İkinci Türk Dünyası Ədəbiyyat və Kitab Festivalında iştirak edib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşı İkinci Türk Dünyası Ədəbiyyat və Kitab Festivalında (II LitBookFest) iştirak edib. Universitetinin İnsan resursları şöbəsinin mütəxəssisi Aynur Seyidova festivala "Lal gəmilər" adlı kitabı ilə qatılıb.
İyun ayının 11-nə kimi davam edən festival kitabı təbliğ etmək və kitaba olan marağı artırmaq məqsədi daşıyıb.
Festival Beynəlxalq Türk Müəllifləri Birliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Yazıçılar Birliyi (AYB), Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu, Beynəlxalq Türk Akademiyası, TÜRKSOY, TÜRKPA, Yunus Əmrə İnstitutu, İLESAM və digər qurumların dəstəyi ilə keçirilib.

An employee of Baku Engineering University (BEU) have participated in the II LitBookFest. Aynur Seyidova, a specialist of the University's Human Resources Department, attended festival with her book "Dumb Ships".
The festival, which lasted until June 11, aimed to promote the book and increase interest in the book.
The event was held with the support of theTurkish Authors' Association, Union of Azerbaijani Writers, Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Culture Committee of the Milli Majlis, Azerbaijan National Academy of Sciences, Baku City Executive Power, International Turkic Culture and Heritage Foundation, International Turkic Academy, TURKSOY, TÜRKPA, Yunus Emre Institute, ILESAM and other institutions.