BMU-da TKTA-nın növbəti təlimi təşkil olunub
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) "İnstitusional akkreditasiya üzrə qiymətləndirmə meyarları" mövzusunda Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) növbəti təlimi keçirilib.
Universitetin struktur rəhbərlərinin iştirak etdiyi tədbirdə Agentliyin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov ali təhsil müəssisəsinin institusional akkreditasiyası üzrə qiymətləndirmə meyarları, meyarların əhatə etdiyi istiqamətlər, meyarlar üzrə indikatorlar və s. haqda ətraflı məlumatları nəzərə çatdırıb.
Qiymətləndirmə şkalasından söz açan şöbə müdiri institusional akkreditasiya zamanı 0-3 bal arası dəyərləndirmə aparıldığını bildirib və bu ballarla bağlı zəruri informasiyalara toxunub.
Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında BMU-nun ən yaxşı strategiyaya sahib olduğunu da vurğulayan TKTA rəsmisi akkreditasiya zamanı ekspertlərin diqqət edəcəyi əsas məqamları da təlim iştirakçılarına izah edib.

The next training of the Education Quality Assurance Agency (EQAA) on "Evaluation criteria for institutional accreditation" has been held at Baku Engineering University (BEU).
At the event, Asiman Ilyasov, the head of the Agency's Training and Methodology Department, provided detailed information about the evaluation criteria for the institutional accreditation of the higher education institution, the directions covered by the criteria, the indicators for the criteria, etc.
Noting the evaluation scale, the head of the department said that during the institutional accreditation, the evaluation was carried out between 0-3 points, and he touched upon the necessary information about these points.
Emphasizing that BEU had the best strategy among Azerbaijani higher education institutions, the TKTA official also explained to the training participants the main points that experts would pay attention to during accreditation.