BMU-da startapçı tələbələrə sertifikatlar təqdim edilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) yeni startapların tanıdılması məqsədilə keçirilmiş sərgidə uğurla təmsil olunan tələbələrə sertifikatlar təqdim edilib.
Rektor Yaqub Piriyev BMU-nun Texnoparkında tələbələrin startap layihələrinin inkişafı, maliyyələşdirilməsi, innovativ ideyaların biznesə çevrilməsi istiqamətində görülən işlərə toxunub. Tələbələrə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayan rektor BMU-da startapların inkişafı üçün müvafiq işlərin davamlı olaraq həyata keçiriləcəyini fikirlərinə əlavə edib.
Tələbələrlə səmimi söhbət edən rektor startapların inkişafı və onlara dəstək verilməsi məqsədilə görülən işlərin gedişatı, inkubasiya proqramı ilə yaxından maraqlanıb.
Öz növbəsində startapçı tələbələr icra etdikləri layihələr, gələcək planları barədə ətraflı məlumat veriblər.

Certificates have been presented to students who were successfully represented at the exhibition held at Baku Engineering University (BEU) to promote new startups.
Rector Yagub Piriyev touched on the work done in BEU Technopark in the direction of development, financing, and transformation of innovative ideas into business. Wishing the students success in their future activities, the rector added to his opinion that relevant works for the development of startups will be carried out continuously at BEU.
Having a sincere conversation with the students, the rector was closely interested in the development of start-ups and the progress of the work done to support them, as well as the incubation program.
In turn, startup students gave detailed information about the projects they implemented and their future plans.
Later, certificates were presented to the startup students who successfully performed at the exhibition.