Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Azərbaycan dili və pedaqogika kafedrasının təşəbbüsü ilə yaradılan “Sözün gücü” tələbə klubu tərəfindən “Postmodernist ədəbiyyatda oyun estetikasının kommunikativ xüsusiyyətləri” mövzusunda seminar təşkil olunub.
Klubun sədri, I kurs tələbəsi Rüstəm Yusifzadə tədbirin əsas məqsədi barədə məlumat verib, mövzu ilə bağlı fikirlərini diqqətə çatdırıb.
Sonra adıçəkilən kafedranın baş müəllimi Ülvi Babasoy mövzu ilə bağlı məruzə ilə çıxış edib. O, məruzəsində modernizmin yaranması, əsas mahiyyəti, həmçinin modernist düşüncənin ədəbiyyatdakı yeri və s. bu kimi məsələlərə aydınlıq gətirib. Postmodernizmin ədəbiyyatda, incəsənətdə, siyasətdə, ictimai həyatda təkcə bir cərəyan kimi deyil, eyni zamanda dövrün bir mənzərəsi kimi formalaşdığını qeyd edən Ü.Babasoy postmodernizm ədəbiyyatda müəllif oxucu münasibətlərinə də toxunub.
Diskussiya şəklində keçən seminar çərçivəsində dil, ədəbiyyat, mədəniyyət sahələrini əhatə edən intellektual yarış keçirilib. Yarışmada fəal iştirak edən tələbələrə hədiyyələr təqdim olunub.

Baku Engineering University (BEU) has organized a seminar on "Communicative features of game aesthetics in postmodernist literature" by the "Power of Words" student club, which was created on the initiative of the Azerbaijani language and pedagogy department.
The chairman of the club, first-year student Rustam Yusifzada informed about the main purpose of the event and brought his thoughts on the topic to attention.
Later, Ulvi Babasoy, the senior lecturer of the aforementioned department, made a speech on the topic. In his report, he clarified such issues as the emergence of modernism, its main essence, as well as the place of modernist thought in literature, etc. Noting that postmodernism is formed not only as a trend in literature, art, politics, and social life, but also as a landscape of the era, U.Babasoy also touched on author-reader relations in postmodernism literature.
An intellectual competition covering language, literature and culture was held as part of the discussion seminar. Students who actively participated in the competition were presented with gifts.