Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində 2022/2023-cü tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası başlayıb.
Əyani formada təşkil olunan imtahan sessiyası fevral ayının 1-nə kimi davam edəcək. İmtahanlarda tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin tam təmin olunması üçün hərtərəfli şərait yaradılıb, həmçinin imtahan zallarında bu məqsədlə bütün zəruri tədbirlər həyata keçirilib.
Tələbələrin fənlər üzrə imtahanqabağı ballarının BMU-nun Elektron Məlumat Sistemi vasitəsilə avtomatik hesablanması məqsədilə əldə olunan bütün qiymətləndirmə məlumatları imtahana qədər sistemdə əks olunub. İmtahan nəticələri isə imtahan keçirilən gün fənn müəllimləri tərəfindən Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdiriləcək.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət edilməsi, yarana biləcək şikayətlərin dərhal araşdırılması, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin tam təmin olunması məqsədilə Qərərgah və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb.
İmtahanların mövcud normativ sənədlər əsasında və təlimata uyğun keçirilməsi, sessiya müddətində nizam-intizamın yüksək səviyyədə təşkili universitet rəbərliyinin diqqət mərkəzində saxlanılır, eyni zamanda imtahanların gedişi ardıcıl surətdə yoxlanılır.

The winter examination session of the fall semester of the 2022/2023 academic year at the bachelor's and master's levels has started at Baku Engineering University (BEU).
Comprehensive conditions were created to fully ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge in the exams, and all necessary measures were implemented in the exam halls for this purpose.
In order to automatically calculate students' pre-exam scores on subjects through the Electronic Information System, all assessment information was fully reflected in the system before the exams. The results of the exam are uploaded by the teachers on the Electronic Information System on the day of the exam.
The Headquarters and Appeals Commission were established to promptly eliminate any negative situations that might arise, and ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge during the session.
During the session, conducting exams on the basis of the existing regulatory documents and in accordance with the instructions, the organization of discipline at a high level is kept in the center of attention of the university administration, and the progress of the exams is checked consistently.