BMU-da Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları ilə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin sonuncu kurs tələbələrinin Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları ilə görüşü keçirilib.
Fakültənin dekanı Mayis Əzizov universitetlə dövlət və özəl müəssisələr arasında qurulan əməkdaşlığın, həmçinin karyera hədəflənməsinə yönələn bu tip tədbirlərin təşkilinin tələbələr üçün əhəmiyyətindən danışıb.
Sonra Maliyyə Nazirliyinin İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Elman Hüseynov, Ortamüddətli xərclər çərçivəsinin hazırlanması mərkəzinin direktor müavini Zaman Hüseynov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Rəna Hüseynova və İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin əməkdaşı Ləman İsmayılova təqdimatlarla çıxış ediblər.
Çıxışlarda Maliyyə Nazirliyinin tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, strukturu, işə (dövlət qulluğuna) qəbul qaydalarının əsas prinsipləri, namizədlərin işlə təminatı mərhələləri, dövlət qulluğunun üstünlükləri və s. barədə məlumat verilib.
Görüşdə sonuncu  kurs tələbələrinin Maliyyə Nazirliyinin müvafiq struktur bölmələrində işə cəlb olunması, təcrübə mübadiləsi kimi məsələlərə toxunulub, tələbələrin bu və digər istiqamətlərdə sualları ətraflı cavablandırılıb.

BEU hosts meeting with employees of Ministry of Finance
The last year students of the Faculty of Economics and Management of Baku Engineering University (BEU) have met with the employees of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan.
Mayis Azizov, the dean of the faculty, spoke about the importance of the cooperation between the university and state and private enterprises, as well as the organization of such events aimed at career goals for students.
Then Elman Huseynov, the head of the Human Resources Management Department of the Ministry of Finance, Zaman Huseynov, Deputy Director of the Center for Designing Medium-Term Expenditure Framework, Rena Huseynova, the sector manager of the International Cooperation Department, and Laman Ismayilova, an employee of the Human Resources Management Department, made presentations.
In the speeches, the history of the Ministry of Finance, directions of activity, structure, basic principles of employment (civil service) rules, job security stages of candidates, advantages of civil service, etc. was informed about.
At the meeting, issues such as involvement of final year students in relevant structural units of the Ministry of Finance, exchange of experience were touched upon, and students' questions in this and other areas were answered in detail.