Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) əməkdaşlığı çərçivəsində təşkil olunan təlimlər davam edir.
“İnstitusional akkreditasiya” mövzusu üzrə III modulu əhatə edən növbəti təlimdə Agentliyin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov “Təlim və tədris” istiqaməti üzrə tələbəyönümlü tədris, təhsil proqramlarının monitorinqi və yenilənməsi, karyera xidməti, məzunlarla davamlı əlaqə sistemi kimi meyarlardan ətraflı danışıb.
Çıxışında əsas indikatorlara toxunan təlimçi təhsil proqramlarının monitorinqi strategiyasının və fəaliyyət planının mövcudluğu, həmçinin təhsil proqramları üzrə təlim nəticələrinin əldə edilməsinə nəzarət imkanları, özünüqiymətləndirmə hesabatlarının hazırlanması vəziyyəti və s. önəmli məsələləri nəzərə çatdırıb.

The trainings organized within the framework of cooperation between Baku Engineering University (BEU) and the Education Quality Assurance Agency (EQAA) continue.
In the next training session covering module III on "Institutional accreditation", Asiman Ilyasov, head of the Agency's Training and Methodology Department, spoke in detail about criteria such as student-oriented teaching, monitoring and updating of educational programs, career service, continuous communication system with graduates in the direction of "Training and teaching".
Toucing upon the main indicators, the trainer emphasized the existence of the monitoring strategy and action plan of training programs, as well as the possibilities of monitoring the achievement of training results on training programs, the state of preparation of self-evaluation reports, etc.