Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində cari tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası davam edir.
29 dekabr 2022-ci il tarixdən start götürən və əyani formada təşkil olunan sessiyanın ötən dövründə 491 imtahan keçirilib. Həmin imtahanlarda bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə indiyə qədər ümumilikdə 4555 tələbə iştirak edib.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət edilməsi, yarana biləcək şikayətlərin dərhal araşdırılması, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin tam təmin olunması məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərir.
İmtahan nəticələri imtahan keçirilən gün fənn müəllimləri tərəfindən BMU-nun Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdirilir. Tələbələr imtahan bitdikdən sonra 1 gün ərzində ərizə ilə Apelyasiya Komissiyasına müraciət etmək imkanına malikdirlər.
Tələbənin müraciəti komissiya sədri və üzvlərinin iştirakı ilə dekan, kafedra müdiri, fənni tədris edən müəllim, həmçinin həmin fənni tədris edən başqa bir müəllim tərəfindən dinlənilir. Tələbənin cavabı təkrar oxunur, fənni tədris edən müəllimin tələbənin iradına münasibəti bildirildikdən sonra komissiya müvafiq qərar verir.
11 yanvar tarixinə olan məlumata əsasən, Apelyasiya Komisiyasına cəmi 35 ərizə daxil olub. Onların hamısı komissiya tərəfindən dərhal araşdırılıb və müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Qeyd edək ki, fevralın 1-dək davam edəcək imtahan sessiyasında 1402 imtahanın keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Examination session continues at BEU
The winter examination session of the autumn semester of the current academic year at the undergraduate and graduate levels continues at Baku Engineering University.
491 exams were held in the last period of the session, which started on December 29, 2022. So far, a total of 4555 students have participated in those exams at the bachelor's and master's levels.
Headquarters and Appeals Commission operate to ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge, and promptly eliminate any negative situations that may arise.
The results of the exam are uploaded by the teachers on the Electronic Information System on the day of the exam. Students have the opportunity to apply to the Appeals Commission within 1 day after the end of the exam.
The student's appeal is heard by the dean, the head of the department, the teacher who teaches the subject, as well as another teacher who teaches the same subject with the participation of the chairman and members of the commission. Then the student's answer is read again, and the commission makes a relevant decision.
According to the information as of January 11, only 35 applications were received by the Appeals Commission. All of them were immediately investigated by the commission and appropriate decisions were made.