Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) abituriyentləri bakalavriat səviyyəsində Energetika mühəndisliyi ixtisası üzrə ali təhsil almağa dəvət edir.
Müasir günümüzdə alternativ enerji inqilabı, dünyanın enerji mənzərəsinin, enerji infrastrukturunun formalaşdırılması qlobal və mürəkkəb enerji problemlərinin həllinə töhfə verə bilən, davamlı enerji həllərində hərəkətverici qüvvəyə çevrilən intellektual və peşəkar kadrlara - Energetika mühəndislərinə duyulan tələbatı aktuallaşdırır. BMU ölkədə bu ehtiyacı qarşılamaq üçün sözügedən sahədə yüksəkixtisaslı kadr hazırlığı aparılmasını üzərinə götürən əsas təhsil müəssisələrindən biridir.
Energetika mühəndisliyi ixtisasına üstünlük verənlər aparıcı energetiklər sırasına qoşulmaq, yeni texnologiyalar yaratmaq, energetikanın dinamik sahəsinə qoşulmaq imkanı qazanırlar.
Qeyd edək ki, Energetika mühəndisliyi ixtisası BMU-nun Mühəndislik fakültəsinin Avtomatika və elektroenergetika kafedrasında tədris olunur.

Baku Engineering University (BEU) invites applicants for higher education in Energy Engineering at the undergraduate level.
Today, the alternative energy revolution, the formation of the world's energy landscape, energy infrastructure, actualizes the demand for intellectual and professional personnel - Energy engineers, who can contribute to the solution of global and complex energy problems and become a driving force in sustainable energy solutions. BEU is one of the main educational institutions in the country that undertakes the training of highly qualified personnel in the mentioned field in order to meet this need.
Those who prefer the specialty of Energy Engineering get the opportunity to join the ranks of leading energy experts, create new technologies, and join the dynamic field of energy.
It should be noted that the specialty of Energy Engineering is taught at the Department of Automation and Electroenergetics of the Faculty of Engineering of BEU