Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Memarlıq və şəhərsalma kafedrasının qurucularından olan əməkdar memar, elm xadimi, professor Sabir Hidayət oğlu Orucovun 70 illik yubileyinə həsr edilmiş sərgi keçirilib.
Kafedranın müəllimi Aysel Hüseynzadənın təşəbbüsü ilə baş tutan sərgidə Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanlığı, kafedranın professor-müəllim heyəti iştirak edib.
Tədbirdə Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı, dos. Afər Əlifov, yeni yaranmış Dizayn kafedrasının müdiri, dos. Vaqif Məmmədov çıxışlarında Sabir Orucovu 70 illiyi münasibətilə səmimi təbrik edib, yubilyara ən xoş arzularını çatdırıblar.
Əməkdar memar, professor Sabir Orucov yubileyi münasibətilə həm universitet rəhbərliyi, həm də müəllim-tələbə heyəti tərəfindən göstərilən diqqətə görə dərin minnətdarlığını bildirib.
Tədbirin sonunda sərgidə fəal iştirak edən bir qrup tələbəyə yubilyar, professor Sabir Orucov tərəfindən sertifikatlar təqdim edilib.

An exhibition dedicated to the 70th anniversary of the honored architect, scientist, professor Sabir Hidayat oglu Orujov, one of the founders of the Department of Architecture and Urban Planning at Baku Engineering University (BEU), has been held.
The dean of the Faculty of Architecture and Construction, the academic staff of the Department took part in the exhibition initiated by the teacher of the Department Aysel Huseynzade.
Speaking at the event, Dean of the Faculty of Architecture and Construction, assoc.prof. Afar Alifov, head of the newly created Department of Design, assoc.prof. Vagif Mammadov sincerely congratulated Sabir Orujov on his 70th birthday and conveyed their best wishes to him.
Honored architect, professor Sabir Orujov expressed his deep gratitude for the attention shown by both the university administration and the teaching-student staff on the occasion of his jubilee.
At the end of the event, certificates were presented to a group of students who actively participated in the exhibition by professor Sabir Orujov.