Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin Dizayn kafedrasında “BİO İD - Təbiətdən yansımalar” adlı sərgi keçirilib.
Sərgi dizayn kafedrasının dosenti, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Arzu Məmmədovanın rəhbərliyi ilə, kafedranın III kurs tələbələrinin “Bionik forma və bədii formayaranmanın əsasları” adlı fənlə əlaqədar təşkil olunub.
Sərginin açılışında Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı, dosent Afər Əlifov, Memarlıq və şəhərsalma kafedrasının müdiri, professor Sabir Orucov və Dizayn kafedrasının müdiri, dosent Vaqif Məmmədov iştirak ediblər.

The exhibition "BIO ID - Reflections from Nature" has been held at the Department of Design of the Faculty of Architecture and Construction of Baku Engineering University (BEU).
The exhibition was organized under the leadership of Arzu Mammadova, associate professor of the Department of Design, doctor of philosophy in art studies, in connection with the subject "Bionic form and the basics of artistic form creation" of the third-year students of the department.
Dean of the Faculty of Architecture and Construction, Associate Professor Afar Alifov, Head of the Department of Architecture and Urban Planning, Professor Sabir Orujov and Head of the Department of Design, Associate Professor Vagif Mammadov participated in the opening of the exhibition.