Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Dövlət Məşğulluq Agentliyinin (DMA) “Alo Karyera” məlumatlandırma xidməti çərçivəsində tələbələr üçün canlı şəkildə fərdi konsultasiyalar keçirilib.
Universitetin Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan konsultasiyalar zamanı Agentliyin Mərkəzi Karyera filialının mütəxəssisləri tərəfindən əvvəlcədən qeydiyyatdan keçmiş tələbələrin müraciətləri növbəlilik prinsipi əsasında dəyərləndirilib. Hər müraciətçi üçün ayrılan 30-40 dəqiqəlik konsultasiya müddətində bir çox mövzulara yer ayrılıb.
Belə ki, Agentliyin peşəyönümü məsləhətçiləri tələbələrə “Düzgün karyera planlaması”, “Məqsədlərin təyin olunması”, “İxtisas seçimi”, “Əmək bazarının tələbləri və araşdırılması”, “İş axtarışı”, “Rezüme və istək məktubun hazırlanması”, “Müsahibəyə hazırlıq” və s. istiqamətlər üzrə müvafiq tövsiyə və məsləhətlərini veriblər.
DMA-nın reallaşdırdığı “Alo Karyera” şəxsi və peşəkar inkişafa kömək göstərilməsi və dəstəklənməsi məqsədilə həyata keçirilən xidmətdir. Bu fəaliyyət peşəyönümü məsləhət xidmətlərinin hədəf qrupları üçün əlçatanlığı, göstərilən xidmətin keyfiyyətini və ünvanlanmış müraciətin operativ cavablandırılmasını təmin etmək məqsədi daşıyır.

At Baku Engineering University (BEU), live individual consultations have been held for students within the framework of the "Alo Career" information service of Azerbaijan Public Employment Agency(APEA).
The applications of pre-registered students were assessed by the experts of the Central Career Branch of the Agency during the consultations organized jointly by the University Department of work with enterprises and career. During the 30-40 minutes of consultation for each applicant, there is space for many topics.
Thus, the career counselors of the Agency gave relevant recommendations and advice on directions of Correct career planning", "Setting goals", "Choosing a major", "Requirements and research of the labor market", "Job search", "Preparation for a resume and letter of interest", "Preparation for an interview" and etc.
"Alo Career" implemented by APEA is a service to help and support personal and professional development. This activity aims to ensure the availability of professional counseling services for target groups, the quality of the provided service and prompt response to the addressed request.