BMU-da “Abituriyent Məsləhət Mərkəzi” fəaliyyətə başladı
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən “Abituriyent Məsləhət Mərkəzi” yaradılıb.
Abituriyentlər onları maraqlandıran suallarla bağlı həftə içi saat 10:00-dan 17:00-dək “Abituriyent Məsləhət Mərkəzi”nə müraciət edə bilərlər (Ünvan: Xırdalan şəhəri, Həsən Əliyev küç., 120. Telefon: +994 12 349 99 95).
Abşeron rayonu ərazisində yeganə ali təhsil müəssiəsi olan BMU-da “Abituriyent Məsləhət Mərkəzi”nin fəaliyyətə başlaması, xüsusilə bu ərazidə yaşayan abituriyentlərə məsafə qət etmədən, zaman itkisinə yol vermədən düzgün, ətraflı məlumat verilməsində əhəmiyyətli rol oynayacaq.
Məsləhət mərkəzində xüsusi treninq keçmiş əməkdaşlar fəaliyyət göstərir. Onlar tərəfindən abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilməsi qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki məsələlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər və s. haqqında ödənişsiz yardım olunacaq.

"Applicant Counseling Center" has been established by the State Examination Center (SEC) at Baku Engineering University (BEU).
Applicants can contact the "Applicant Counseling Center" on weekdays from 10:00 a.m. to 5:00 p.m. (Address: Hasan Aliyev str., 120, Khirdalan city. Phone: +994 12 349 99 95).
The opening of the "Applicant Counseling Center" at BEU, which is the only higher education institution in Absheron region, will play an important role in providing correct and detailed information, especially to applicants living in this area, without having to travel far and waste time.
The counseling center is staffed by specially trained employees. They provide applicants with the rules of student admission, application to higher and secondary education institutions, the procedure for filling out and approval of the "Applicant's electronic application" and solving technical issues that may arise at this time, competition conditions, issues to be considered during the selection of majors, etc. will be assisted free of charge.