Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin müvafiq əmrinə əsasən təltif edilən Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşlarına mükafatlar tədqim olunub.
BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev təltif olunmuş əməkdaşlara ən xoş təbriklərini çatdırıb və onlara səmərəli fəaliyyətlərində yeni-yeni nailiyyətlər arzulayıb.
Sonra rektor Avtomatika, telekommunikasiya və energetika kafedrasının müdiri Ramiz Hümbətova Elm və Təhsil Nazirliyinin fəxri fərmanını, Mexanika mühəndisliyi kafedrasının müdiri Asif Quliyev və Mühəndislik fakültəsinin dekan müavini Osman Mirzəyevə “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı və vəsiqələrini təqdim edib.
Daha sonra universitetin inkişafındakı xidmətlərinə görə İngilis dili kafedrasının müdiri Nərminə Əliyeva və İnşaat mühəndisliyi kafedrasının dosenti Cəlaləddin Vəliyevə BMU-nun fəxri fərmanları verilib. Eyni zamanda ali təhsil ocağının akkreditasiya dövründə aktiv iştirakına görə Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova, şöbənin əməkdaşları-Ramis Məmmədov, Qafar Ocaqlı, Fuad Qurbanov və İlkin Zahidov BMU-nun təşəkkürnamələri ilə təltif olunub.
Çıxış edən əməkdaşlar onların əməyinə verilən yüksək dəyərə görə dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Awards have been presented to the employees of Baku Engineering University (BEU), honored according to the relevant order of the Minister of Science and Education Emin Amrullayev.
Rector of BEU Yagub Piriyev conveyed his best congratulations to the awarded employees and wished them new achievements in their effective activities.
Later, the rector presented the honorary decree of the Ministry of Science and Education to Ramiz Humbatova, the head of the Department of Automation, telecommunications and energy, badges and certificates of "Advanced educational worker of the Republic of Azerbaijan" to Asif Guliyev, head of the Mechanical engineering department, and Osman Mirzayev, deputy dean of the Engineering faculty.
Afterwards, for their services in the development of the university, Narmina Aliyeva, the head of the English language department, and Jalaladdin Valiyev, the associate professor of the Civil engineering department, were awarded honorary degrees of BEU. Moreover, Sevil Imanova, head of the Quality Assurance Department, employees of the department, Ramis Mammadov, Gafar Ojagli, Fuad Gurbanov and Ilkin Zahidov, were awarded certificate of appreciation from BEU for their active participation in the accreditation period of the higher education institution.